EN GENÇ KLARNETÇİ ESER!

Her yıl birbirinden değerli sanatçıları müzikseverlerle buluşturan ve bu sene 6.sı gerçekleştirilen Uluslararası Klarnet Festivali, bu sene de muhteşem bir Klarnet Şenliği ile 7’den 70’e birçok klarnetisti bir araya getirdi. Sanat yönetmenliğini Türkiye’nin dünyaca ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı’nın üstlendiği festivalde hem brunch, hem de ‘Genç Nefesler Klarnet Yarışması’ yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç klarnetçiler İsmail Lumanovski, Göksun Çavdar, Bülent Altınbaş, Merve Nuvasil’den oluşan jürinin önüne çıktı. Yarışmayı kazanan Murat Tetik, kazandığı klarnet ödülünü Kirpi Bülent lakaplı Bülent Altınbaş’tan aldı.

Yarışmacılardan sonra sahneye çıkmak isteyen Serkan Çağrı’nın küçük oğlu 3,5 yaşındaki Eser de, seyircilere minik bir klarnet şovu yaptı. Babasının verdiği notaları çalan Eser’e, daha sonra abisi 9,5 yaşındaki Nefes de katıldı. Eser Çağrı’nın seyirciye istek şarkı sorması da kahkaha ve alkışlarla karşılandı. Serkan Çağrı’nın eşi Ebru Çağrı da çocuklarının mini konserini cep telefonuyla kaydetti.

KLARNETİN USTALARI AYNI SAHNEDE!

Klarnet Şenliği’nde sahne alan Rubato Konseri’nde ise Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. Ülkemizin ve dünyanın önde gelen klarnet sanatçıları İsmail Lumanovski, Göksun Çavdar, Bülent Altınbaş ve Serkan Çağrı aynı sahnede buluşarak dinleyicileri müzik ve eğlencenin zirvesine taşıdı. Konserde Kaç Kadeh Kırıldı, Sensiz Olmaz, Yağmur gibi çok geniş yelpazede şarkılar çalındı. Finalde tüm klarnet ustalarının beraber çaldıkları oyun havalarıyla coşan konuklar ve klarnetçiler unutamayacakları anlar yaşadı. 300 kişinin katıldığı pikniğin finalinde Serkan Çağrı, herkese teşekkür etti.