‘DERİN KAOS’ UN OKUMA PROVALARI BAŞLADI!

Sezonun en çok konuşulacak yapımlarından ‘Derin Kaos’un okuma provaları önceki gün Fuat Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin karanlığa sürüklendiği 12 Eylül 1980 tarihinde, askeri darbenin yarattığı sırasında öldürülen Mustafa Mühürdar’ın evine düzenlenen baskında hayatlarının yönleri değişen ve 15 Temmuz gecesinde yolları yeniden kesişen Zeynep (Didem Taslan) ve Esmer’in (Mehmet Enver Sarıkaya) hikayesini anlatan filmin çekimlerine Mart ayında başlanacak.

Muhterem Hoca’nın sözde hizmet hareketi dediği, devlet içinde devlet olmaya yönelik, kendi menfaatleri doğrultusunda yürüttüğü operasyonları çözme görevi kendisine düşen MİT ajanı Esmer’in, kanser hastası Zeynep’le olan özlem dolu ilişkisi, Zeynep’in 15 Temmuz 2016 gecesi hastaneden kaçarak darbe girişimine karşı duruşuyla bambaşka bir yere bağlanacaktır. ‘Derin Kaos’ filminin senaryosunu aynı zamanda başrolde oynayan Mehmet Enver Sarıkaya yazarken, yönetmenliğini ise Hakan Eser üstleniyor. Taçlı Yapım yapımcılığında vizyona girecek olan filmde Mehmet Enver Sarıkaya, Didem Taslan , Ümit Acar, Halil İbrahim Kalaycı, Sedat Savtak , Açelya Elmas, Ayşen İnci, Hüseyin Bul adlı oyuncular rol alıyor.

“HALA ETKİLERİNİ YAŞIYORUZ, DUYGULARIMI YANSITACAĞIM”

Filmin başrolünde yer alan Didem Taslan da, duygularını “Böyle bir projede başrol teklif edildiğinde çok duygulandım ve heyecanlandım. Çünkü ülkemizin birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmış darbe harekatının etkilerini hala yaşarken, oyunculuğumla, duygularımı yansıtabileceğim bir fırsat çıkmıştı. Yaşanmışlığı yansıtacak bir senaryo, buna benzer konulara Kurtlar Vadisi dizi projemden de alışık olduğum için filmi kabul ettim. Tüm ekibimizle beklenenin ötesinde bir emeğe imza atacağımıza inancım sonsuz” cümleleriyle ifade etti.