‘DERİN AŞK 2’ YE ZİRVEDE LANSMAN GECESİ!

Ünlü sanatçı Zara’nın Poll Production by Polat Yağcı etiketiyle çıkan yepyeni arabesk albümü ‘Derin Aşk 2’nin lansman gecesi Le Meridien Otel’in 34. katında sanat dünyasından bir çok ünlü ismin de katılımıyla gerçekleştirildi. Daha önce Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Mine Koşan gibi usta seslerin can verdiği şarkılara farklı bir soluk getiren Zara, gecede Gülnur Güneş imzalı beyaz bir kıyafet giydi. Davete İpek Açar, Nurdan Torun, Emel Müftüoğlu, Serkan Çağrı, Mehmet Akbay, Serkan Kaya, Oya Aydoğan, Volkan Konak, Hakan Altun, Orhan Gencebay- Sevim Emre, Behzat- Birgül Gerçeker Metin Şentürk, Mehmet Dalmaz Ayşe Tolga, Kubat, Ahmet Selçuk İlkan, Özlem Kaymaz ve Burhan Bayar katıldı. Zara, gecenin finalinde tüm sanatçı dostlarıyla birlikte pasta keserek yeni albümünü kutladı.

 

Beyaz elbisesi ve duru güzelliğiyle dikkat çeken sanatçı ‘Beyaz rengi çok seviyorum. Saflığı ve barışı simgeler, dünyada barış olsun. Yaptığım her işin önce çocuklar sonra dünya için huzur ve barış getirmesini isterim. Kıyafetim barış için olsun. İhtiyacımız olan şey bu dönemde tam olarak budur’ açıklamasında bulundu. Zara ayrıca ‘Bu albüm İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses ve Mine Koşan gibi deha seslerin seslendirmiş olduğu eserlerden oluşuyor. Onların üzerine bir şey daha koyabilmek çok zor, ama bir de bizden dinleyin diyoruz’ sözleriyle albümünü anlattı.

 

Kendisine Sibel Can’ın ‘Arabesque’ adlı albümü sorulan Zara, ‘Sibel Can’ı dinledim, zaten olağanüstü bir yorumcu. Kendisini insan olarak da ses olarak da çok seviyorum. Benim için onunla aynı eserleri okumak ve ikimizin aynı denizde kulaç atıyor olması bir şereftir. O olağanüstü, ben de fena sayılmam. İcra ettiği eserleri çok beğendim. Kendi üslubuyla okumuş. Bizi karşılaştırmak elma ve armutu kıyaslamak gibi olur. O yıllardır arabesk söyleyen ve kendini bu alanda kanıtlamış, varlığıyla herkesin gözdesi. Bu başarılar kolay değil. Yılların verdiği güzellik, insanlık, herkese verdiği pozitif enerji, kimseyle polemiğe girmeyen haliyle.. Birbirimizi tanıyoruz, tamamlıyoruz’ yanıtını verdi.