‘DEĞİŞİK İŞLERİN ADAMIYIM’

 

Ünlü sanatçı Rober Hatemo, yepyeni şarkısı ‘Giden Candan Gidiyo’ ile Mart sonunda müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Rober Hatemo, şarkının klip çekimlerini önceki gün Samatya’da bulunan Helena Restoran’da gerçekleştirdi. Sanatçının söz ve müziği Ogün Dalka’ya ait, aranjesini Osman Çetin’in üstlendiği klibini Hasan Kuyucu yönetti.

Rober Hatemo ‘Tarihi bir yerdeyiz, tarih yazmaya da hazırız. Yeni şarkı ve muhteşem bir ekibimiz var. Klipten ziyade bir film ekibi. A’dan Z’ye kısa bir film gibi bir kliple çıkacağız seyircimizin karşısına. Şarkının adı Giden Candan Gidiyo, nakaratında böyle bir cümle var. Epeydir bu tarzda bir şarkı yapılmamıştı. İnsanlara değişik geleceğine eminim. Değişik işlerin adamıyım biliyorsunuz, seviyorum. Yine öyle olacak’ cümleleriyle iddiasını vurguladı.

Hatemo, klibin konusunu anlatırken ‘Klibin konusunda yiyoruz, içiyoruz, hayat akıyor. Kiminin umrunda, kiminin değil. Tarihten bu yana hep birileri yemiş, birileri yememiş. Biraz metafor anlatımlar ve sanatsal gözden bakarak şarkımızda anlatmaya çalışacağız’ açıklamasında bulundu.

‘BU ŞARKIYI DİNLERKEN, TELEVİZYONDA PATLAMA HABERİNİ GÖRDÜM’

Sanatçı şarkının ortaya çıkmasının hüzünlü bir hikayesi olduğunu belirterek ‘Mailime bir sürü şarkılar gelir ve ben arada dinlerim. Her zaman çok kayda değer şeyler çıkmaz. 2016 sıkıntılı bir yıldı, çok kayıplarımız, şehitlerimiz, yaralılar, patlamalar oldu. Kendi adıma çok evden çıkabildiğim bir sene olmadı. Tam öyle bir dönem ve televizyonda da öyle bir haber vardı, ve ben şarkıyı dinliyordum. Bir yandan da televizyonda patlamada yaşanan o acı dolu anları gördüm. Şarkı nakarata geldi ‘Kalpteki duruyor, giden candan gidiyor’ diyor…. Baktığımda bir sürü insan canından olmuştu. O an çok ağladım, o kadar bütünleşti ki şarkıyla o durum Allah tarafından bir sinyal gelmiş gibi oldu. Yola çıkışım böyleydi’ dedi.

MASADAKİ HER ŞEY, TIKLANMALARIM GİBİ ORGANİK!

Kendisine tartışma konusu olan sanatçıların tıklanma oranları sorulan Rober Hatemo ‘Masamızdaki her şey organik, benim tıklamalarım da öyle. Gerçek olmadığını herkes biliyor ama yapılan şey işe de yarıyor. Bunu öteleyemeyiz. Bana üç iş geliyorsa, o kadar tıklanana on iş geliyor. O da aldıklarının yarısını tıklamalara yatırıyor. Artık instagram da böyle oldu, her şey böyle. 20 senedir bu işin içindeyim. Her dönem bir şeyler oluyor. Bunun da vakti geçecektir. Ben yapmadım ama yapmayacağım diye de bir şey yok. Gerek duymadım, duysam yaparım çünkü yalnız olmayacağım’ diyerek konuya esprili yaklaştı.