CRR’DE ‘DÜNYA TEK NEFES’ OLDU

“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla, Doğuş Grubu’nun ana sponsorluğunda yapılan  4. Uluslararası İstanbul Klarnet Festivali etkinliklerine son hızla devam ediyor. Cemal Reşit Rey’de gerçekleştirilen ‘Dünya Tek Nefes’ temalı konserin önceki akşam sahnede bulunan konukları jazz ve gypsy müziğinin karışımıyla damaklarda muhteşem bir lezzet bırakan NY GYPSY ALL STARS, Hindistan’ın canlı performanslarıyla tüm dünyada vazgeçilmez bir yere sahip olan perküsyon

üstadı TRILOK GURTU, çağdaş Türk müziğinin önde gelen isimlerinden piyanist TULUĞ TIRPAN oldu.

 

3 PARÇAYI İLK KEZ İSTANBUL’DA ÇALDIK

Sahneye ilk olarak NY Gypsy All Stars çıktı. Muhteşem melodileriyle müzikseverlere tam anlamıyla bir ziyafet yaşatan grubun klarnetisti İsmail Lumanovski ‘İstanbul’a geldiğimiz için çok mutlu olduk. New York’tan iki gün önce geldik. İstanbul’a ne kadar gelsek de, yine aynı heyecanı yaşıyoruz. Yeni albümde yer alacak üç parçamızı da ilk kez çaldık’ dedi.

SU DOLU KOVAYI ÇALARAK SEYİRCİYİ BÜYÜLEDİ

Perküsyon üstadı Trilok Gurtu da , hem ritimleriyle hem de zaman zaman yaptığı esprili jestleriyle unutulmaz bir akşam yaşattı. Gurtu’nun su dolu kovayı çaldığı anlar sonrasında salondaki izleyici, sanatçıyı dakikalar boyu alkışladı.

 

Tuluğ Tırpan’ın da piyanosuyla eşlik ettiği konserin finalinde tüm ekip bir arada sahneye çıkarak birlikte bir parça seslendirdi. Seyirciye veda ettikten sonra durmayan alkışlar karşısında NY Gypsy All Stars, Trilok Gurtu ve Tuluğ Tırpan bis yaptı.