ÇOBAN PAPAĞIYLA ‘AİLECEK ŞAŞKINIZ POZU’

 

Sinemaseverlerin bu sezonki favori komedi filmlerinden ‘Ailecek Şaşkınız’ Azerbaycan Bakü’de bulunan Park Bulvar/ Park Cinema’da muhteşem bir gala yaptı. 5 Nisan’da TR 40 33 Productions yapımcılığında, Selçuk Aydemir yönetmenliğinde kardeş ülke Azerbaycan’da vizyona giren Ailecek Şaşkınız’ın başrol oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Saadet Işıl Aksoy, Bakü’de çok yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

 

Gala öncesinde Bakü’de şehri gezen ekip, İçerişehir, Kız Kalesi, Qoşa Qala Kapısı, Şirvanşahlar Sarayı’nı ziyaret etti. Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Saadet Işıl Aksoy, yöreye özgü çoban papağıyla poz vererek Azerbaycanlı izleyicilere jest yaptı.

Oyunculardan Murat Cemcir “Almanya, Hollanda, Belçika’nın ardından buradayız. Genel olarak çok güzel gidiyor. 5 haftada 3 milyon seyirciye ulaştık. Bakü’de de yeni vizyona giriyoruz” açıklamasını yaptı. Cemcir, ‘Filmde oynadığınız karakterler size benziyor mu?’ sorusuna “Kendimizle bir alakası yok, rol yapıyoruz. Herkese hitap eden bir film oldu. Böyle güzel bir hanımefendiyle, Saadet Işıl Aksoy’la da çalıştık. Güldürmek zorunda olduğumuzu bilmenin psikolojisi zor ama başardık gibi. Türkiye’de izleyicimizin takdirini topladık. Aynı performansı kardeş ülkemizden de bekliyorum. Ailecek Şaşkınız, bizim ortak beğenisi en yüksek filmimiz oldu” dedi.

Ahmet Kural filmi anlatırken “Aşk da var, komedi de var, ihtiras da var. Her şey var filmimizde. Çok mutluyuz, seyircilerimiz çok güldü. İlk defa Bakü’deyiz, kutabı (gözleme) çok beğendik. Sokakta yürürken de tanımaları da çok hoşumuza gitti. Filmde canlandırdığım Ferhat karakterini aşk değiştiriyor. Aşk olunca iş miş kalmıyor, onu görüyoruz” diyerek espri yaptı.

Güzel oyuncu Saadet Işıl Aksoy da “Bakü’de dolaşırken fark ettik. Filmimize bayağı ilgi vardı. Filmin başladığı andan itibaren nokta atışı gibi esprileri yakalayıp çok güzel tepkiler verdiler. Çok mutluyuz. Genelde kadınlar hep erkeklere tabii oluyor. Ailecek Şaşkınız’da kadın erkeği değiştiriyor. Bu çok önemli” şeklinde konuştu.

Girdikleri tüm salonlarda sevgi seliyle karşılanan Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Saadet Işıl Aksoy istek üzerine ‘Yaradana Kurban’ şarkısını seslendirdi. Cemcir, Ahmet Kural’ın baklavalarının sorulması üzerine “Ben baklava dilimi sevmiyorum, sütlü tatlı seviyorum” dedi. Seyircinin ‘En büyük kral, Ahmet Kural’ demesi salonda alkış aldı.

Cemcir, selfie çektirmek isteyen sinemaseverlere Azeri Türkçesi’yle “Hamınızla teker teker çekinmek isterdim ama imkansız” deyince salon kahkahalara boğuldu. Yeni sezonda yeni dizi geleceği müjdesinin üzerine herkes birden ‘İnşallah’ diye bağırdı.