ÇETİN ALTAY KIZ İSTERKEN ORTALIK KARIŞTI!

 

Bir komedi fenomeni olan Oflu Hocanın Şifresi serisinin yeni filmi ‘Oflu Hoca Trakya’da’nın TEASER’ı yayınlandı. TAFF & Üçgen Yapımevi yapımcılığında 13 Nisan’da vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini serinin tüm filmlerinde imzası bulunan Adem Kılıç üstlenirken, senaryoyu da Ferhat Ergün kaleme aldı. İlk tanıtımda sıra dışı bir kız isteme sahnesiyle sinemaseverlerin karşısına çıkan başrol oyuncusu Çetin Altay’ın Oflu Hoca ve Haspi adında iki karaktere can verdiği film, Karadeniz ve Trakya mizahını harmanlayarak seyirciye kahkaha tufanı yaşatacak. Haspi ve yakın dostu Aytekin’in kız isteme esnasında tüm tuzaklı sorulara yanlış cevap vermesi üzerine ise ortalık karışacak.

“BİZ 35 KİŞİLİK MANGA HALİNDE HALIYA BAKTIK “

Çetin Altay, eğlence dolu sahneyi “Haspi ve Aytekin’in (Bilal Çatalçekiç) kız istemeye gittikleri bölüm çok acayip bir sahne oldu. Normalde öyle bir kız isteme olsa mahvederler, vermezler. Hatta evin oğlunu verirler ‘Bunu al’ diye” cümleleriyle anlattı. Ekim ayında evlenen Altay, kendisinin kız istediği dakikaların da unutulmaz olduğunu söylerken “Filmdeki muzip bir kız istemeydi. Biz evde bütün mahalleyle beraber sessizlik ve gerginlik içindeydik. Herkes halıya bakıyordu. Defalarca birbirimize ‘Nasılsınız?’ diye sorduk. 35 kişilik bir manga halinde hepimiz 3-5 dakika halıya baktık. Dayım kahve yapılırken kızı istedi. Eşimi mutfaktan ‘Biz seni aldık’ diye çağırdık” diyerek kendi anısını paylaştı.

Oflu Hoca Trakya’da filminde Çetin Altay, Gökhan Yıkılkan, Gülhan Tekin,Seymen Aydın, Bilal Çatalçekiç, Bahtiyar Engin, , Hülya Aydın, Ececan Gümeci ve Buket Dereoğlu gibi güçlü isimlerden oluşan bir kadro yer alıyor.