CEMCİR, ÇOCUKLUĞUNA DÖNDÜ!

Sinema sektörünün en sevilen ikililerinden Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Avrupa’da 3 ülke ve 8 şehir gezdikten sonra Türkiye’de 20 ildeki hayranlarıyla buluştuğu ‘Çalgı Çengi İkimiz’ Türkiye turnesini Murat Cemcir’in memleketi Tokat’ta noktaladı. Tokat’ta bulunan Novada AVM’de hayranlarıyla buluşan Kural ve Cemcir, çok yoğun bir ilgi gördü. Tokat’taki izleyicilere ‘Dünyanın merkez üssü Tokat’tır’ diyerek teşekkür eden Murat Cemcir, ‘4 ülke 28 şehir gezdik, yaklaşık 23 bin km yol yaptık. En büyük kalabalıkla Tokat’ta karşılaştık’ sözleriyle herkese minnetlerini sundu. Ahmet Kural’a büyük sevgi gösterisinde bulunan kadın hayranları ‘Neden bu kadar yakışıklısın?’ diye sorarak genç oyuncuyu mahcup etti. Salonları dolaşarak sinemaseverlerle sohbet eden ikiliden Murat Cemcir’in ‘Babam Osman Cemcir, ve annem Müzeyyen Cemcir’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca akrabalarıma, teyzeme, kuzenlerime ve yeğenlerime, hepsine’ sözleri büyük alkış topladı. Cemcir, bir izleyicinin ‘Ailenizle bir arada kendinizi beyazperdede izlemek nasıl bir duygu?’ sorusuna ‘Ailemle filmi izlemek için kırk yılımı verdim. Doğduğum topraklarda ailem ve sevdiklerimle izlemek cennet gibi’ cevabını verdi.

Ahmet Kural ‘Çok ilgi var maşallah, o yüzden insan bazen kendini pop star gibi hissediyor’ yorumunu yaptı. Kural, ayrıca ‘Murat’ın en büyük hayali bir çeşmeye, hayrata kendi isminin verilmesi’ diyerek espri yaptı.

MUHTEŞEM İKİLİDEN NOSTALJİK TUR!

Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Tokat galasının ertesi günü Murat Cemcir’in ilkokul döneminde yaşadığı Kışla Mahallesi, Rüstem Çelebi Sokak’taki evine giderek nostalji yaptı. Eski mahallesini ayrılmaz ikili olduğu Ahmet Kural ile adım adım gezen Cemcir, bol bol fotoğraf çektirdi. Cemcir, 80’li yıllarda yaşadığı mahallede en yakın dostuyla anılarını tazelerken, ilkokuldan sıra arkadaşının çocukları da gelip sanatçıyla beraber fotoğraf çektirdi.

‘BÖYLE BİR EFSANE, BU MAHALLEDEN ÇIKTI’

Ahmet Kural yaptıkları gezinti hakkında ‘Sevgili partnerim Murat Cemcir’in dünyaya gözlerini açmış olduğu güzide şehrimiz Tokat’ta gezme fırsatı yakaladık. Çok güzel yemekler yedik, Murat’ın büyüdüğü mahalleyi gezerken ben de duygulandım. Oradan böyle bir efsanenin çıktığını düşündüm, çocukluğu aklıma geldi. Murat Cemcir’in bütün arkadaşlarının ikişer çocuğu vardı, Allah ona da nasip etsin’ dedi.

‘DRACULA’NIN ZİNDANLARDA KALDIĞI BİR ŞEHİR’

Murat Cemcir ise duygularını esprili bir dille ‘ Çocukluğumda okuduğum ilkokulun önünden geçip, sıra arkadaşlarımın çocuklarıyla karşılaşmak çok güzel bir tesadüf oldu. Bir de tabii Dracula’nın esir alındığı, zindanlarda kaldığı bir şehir olması çok gurur verici. Çocukken hayalini kurduğum bir şey. O zamanlar korkuyordum, artık geyiğini yapıyoruz. Çocukken hayal ettiklerimi yapıp, çocukluğumun geçtiği yerleri gezmek çok güzeldi. Şehir gelişmiş ama samimiyet ve mahalle duygusu tamamen aynı kalmış’ cümleleriyle açıkladı.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Viyana ve Trabzon’un ardından, Tokat’ta da uçaklarının kalkmaması üzerine, İstanbul’a karayoluyla ulaştı.