BUİKA İLE SERKAN ÇAĞRI’DAN SÜRPRİZ DÜET!

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Latin Grammy Ödüllerinde En İyi Geleneksel Tropik Albüm ödülünün sahibi olan, 2010 yılında NPR tarafından 50 harika sesten biri olarak seçilen Buika, tutku ve romantizm dolu ezgilerini Türk müzikseverler için 7. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde seslendirdi.

Serkan Çağrı’nın sanat yönetmenliğinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda Pasion Turca organizasyonuyla yapılan konserde Buika, dillere pelesenk olan eserlerinin yanı sıra yepyeni şarkılarını da görücüye çıkardı. Konserin en sürprizli anı ise Buika’nın Serkan Çağrı’yı sahneye davet etmesi oldu. Muhteşem performansıyla dinleyicileri mest eden Buika “Şimdi söyleyeceğim şarkıyı bu festivalin direktörüne adıyorum. Çünkü buraya gelmem için çılgınca uğraştı. Harika ve yetenekli bir müzisyen. Bizimle çalacak. Ona çok saygı duyuyorum “ diyerek Serkan Çağrı’yı sahneye çağırdı. Çağrı’ya samimiyetle sarılan Buika, ünlü klarnet virtüözüyle beraber “No Habrá Nadie En El Mundo” parçasını seslendirdi. Susmayan alkışlar karşısında mutlu olan Buika, Serkan Çağrı’ya “Ne kadar çok hayranın var” diyerek takıldı.

SİYAHİ İKONLARA SAYGI DURUŞU!

Buika, sahneye Türk seyirciden her daim gördüğü ilgiye teşekkür ederek geldi. Sanatçı “Muhteşem karşılamanız için hepinize çok teşekkür ederim. Ne kadar sıcak ve güzel. Eminim tekrar geleceğim, söyleyeceğim şarkıda aynı deniz üzerinde yürümek gibi hissediyorum. Geri dönmek de öyle bir his” sözlerinden sonra ‘Si Volvere’ye başladı. Şarkıda duygusallaşıp ağlayan Buika “Acı verir her zaman, geri dönerler her zaman . Şarkı da bunu anlatıyor” dedi. Buika’nın sahne kostümünde yer alan Kolombiya’dan aldığı kemerde siyahi sanatçılar ‘Nina Simone’, ‘Ella Fitzgerald’ gibi isimlerin olması dikkat çekti.

“KIZ KARDEŞİM NİLGÜN”

Buika, protokolde Deniz Seki ile beraber oturan Nilgün Belgün’e de övgü dolu cümleler sarf etti. Buika “Kız kardeşim Nilgün şu anda burada, bizim kardeş olduğumuzu bilmiyordunuz değil mi? Ama artık biliyorsunuz. Hepiniz onu tanıyorsunuz çok yetenekli bir artist ve bu ülkenin sanatçısı. Yaptığın iş bizi çok mutlu ediyor, televizyonu açıp izlediğimde mutlu oluyorum. Kendi adıma ve bütün insanlar adına sana teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İkilinin konser öncesinde yaptığı sohbette de uzun uzun konuştuğu ve Buika’nın Belgün’e oyunculuk mesleğine duyduğu saygıyı anlatarak çok heyecanlandığı öğrenildi.

“BİZ BİR AİLEYİZ, ÇOK MUTLUYUM”

‘Nostalgia’, ‘Tiger Eyes’ , ‘Death Beat’ gibi şarkılarını seslendiren Buika ayrıca duygularını “Bazı şeyleri söylemek doğru değil ama biz burada bir aileyiz . Çok ama çok mutluyum” sözleriyle ifade etti.

Konserin finalinde kuliste Deniz Seki ile fotoğraf da çektiren Buika, bilekliğini Serkan Çağrı’nın oğlu Nefes’e hediye ederek ‘İleride büyük bir star olduğunda beni hatırlarsın’ dedi.