‘BU FİLMDE AŞKIN KEYİFLİ HALİNİ YANSITTIK’

 

LuckyRed/ Shebnem Askin yapımcılığında 20 Ekim (Cuma) vizyona girecek olan ‘İlk Öpücük’ filminin galası, Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Galaya tam kadro katılan film ekibinin yanı sıra Ahmet Kural-Murat Cemcir, Güliz Ayla, Funda, Ece- Mahsun Kırmızıgül, Burcu Biricik-Emre Yetkin, Keremcem ve sevgilisi İlay Erkök, Bestemsu Özdemir- Can Yaman, Murat Han, Murat Tokat, Şükrü Avşar, Metin Keçeci, Osman Sınav, Türkü Turan gibi isimler konuk oldu. Başrol oyuncusu Özge Gürel, Nedret Taciroğlu imzalı elbisesi ve şıklığıyla dikkat çekti. Röportaj sırasında çocuk oyuncuların elini tutmaya çalışan Murat Yıldırım’ın karşılık alamaması da renkli görüntülere neden oldu.

Gala öncesi kısa bir röportaj veren oyunculardan Murat Yıldırım ‘Çok heyecanlıyız. Bu bizim çok sevdiğimiz bir film oldu. Güzel bir romantik komedi yaptığımızı düşünüyorum. Çağlar Yurt çok samimi bir film yazdı, biz de samimiyetimizi yansıtmaya çalıştık’ dedi. Özge Gürel de ‘Aşkın dramatik değil de keyifli halini yansıttık. Eğlence katmaya çalıştık. Bence çok keyifli bir iş oldu. İnanıyorum seyirci de çok sevecek’ ifadelerini kullandı.

TÜRK SEYİRCİ ROMANTİK KOMEDİ TANIMINI TAM ANLAMIYLA HİSSEDECEK

Hayrettin ‘Bizim çok eğlendiğimiz bir film oldu. Hiç ağlamadık, izleyici belki ağlayacak. Bugünü iple çekiyorduk ekip olarak. 20 Ekim’de sizi sinemalara bekliyoruz’ sözleriyle sinemaseverleri filmi izlemeye davet ederken Beyti Engin ’Filmde çok uzun saçlarım vardı, şu anda kalmadı düşünün neden? Romantik komedi tanımını tam anlamıyla belki de ilk defa Türk seyirci hissedecek’ diyerek iddialı konuştu.

Sadi Celil Cengiz ’Sinemalara bekliyoruz herkesi, çok güzel bir film oldu’ derken yapımcı Shebnem Askin ‘Aslında İlk Öpücük Sony International’ın LuckyRed’le Türkiye’de yaptığı ilk film. 20 Ekim’de dilerim herkes severek, eğlenerek izler’ cümleleriyle iyi dileklerde bulundu.

Sony International Pictures’ın başkanı Laine Kline ‘Bu bizim Türkiye’deki ilkimiz. Çok heyecanlıyız. Bunun için daha fazla heyecanlı olamazdık, herkese çok teşekkür ederiz’ dedi.

Yönetmen Murat Onbul ‘Bu ekiple hep beraber çalışmak oyuncularımız ve yapımcımızla çok keyifliydi. Umarım seyredenler de keyif alır. Güzel bir film yaptığımızı düşünüyorum’ açıklamasını yaptı.

DALGIÇ KIYAFETİYLE KASABADA DELİ GİBİ KOŞTUM

Kendisine en çok zorlandığı sahne sorulan Murat Yıldırım ‘Benim kendi adıma zorlandığım sahne dalgıç kıyafetleriyle kasabada deli gibi koştuğum sahneydi. Bir yerde gördüm pencerede ‘Dalgıç kıyafetiyle dolaşmayınız’ yazıyordu. Bizim ekip bana şaka yapıyor zannettim ama değilmiş. Sıcak havada onunla koşmak biraz zordu. Beni hayal edebiliyor musunuz?’ cevabını verirken Özge Gürel ‘Benim için en önemli sahne kaza sahnesiydi. Benim için çok kıymetliydi. İlk defa böyle bir sahne çektim’ dedi.

BEŞ AYDIR ÖZLEM YAŞIYORUZ

Galaya katılan konuklardan en dikkat çeken isimlerden biri ise Özge Gürel’in kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Serkan Çayoğlu oldu. Çayoğlu ‘Bence çok eğlenceli ve çok güzel bir film olacak. Herkese tavsiye ederim. Set ziyaretine sık sık gittim. Yalnız bırakmadım arkadaşları. İlk defa göreceğim’ şeklinde konuştu.

Filmin de ana teması olan fedakarlık konusunda pes etmeyen bir yapısı olduğunu vurgulayan Çayoğlu ‘Aşık olduğum kadın için bu fedakarlığı yaparım. Bence ben pes etmem. Zor aşk da heyecan katıyor ama iyi anlaştığın sürece her şey bir yerden sonra kolaylaşıyor’ dedi.

SERKAN BANA HER ZAMAN GÜVEN VERİYOR

Özge Gürel, sevgilisinin setini ziyaret edip etmediğini soran basın mensuplarına ‘Her şey yolunda, çok mutluyuz. Ben çok yoğun çalışıyorum. Henüz seti ziyarete gidemedim. Özlem oluyor, son beş aydır’ itirafında bulunurken ‘Ben giderken Serkan uyuyor oluyor. O çok üzücü oluyor benim için. Kıskançlık gibi duyguları hiç sokmuyoruz aramıza. Kontrollü kıskançlık. İş yaptığımızda birbirimizi kıskanmak altı dolu bir şey olmuyor. Biz birbirimizi iş hayatımızdaki davranışlarla değil normal hayatımızdaki tavırlarla değerlendiriyoruz. Serkan bana her zaman çok güven veriyor’ açıklamasında bulundu.

Özge Gürel, evlilik olup olmadığıyla ilgili soruya ise ‘Acelemiz yok. Evlilik öncesi ve sonrası hazırlık süreci gerektiren bir evre. Çok yoğun çalışıyoruz. Aileler tanışıyorlar, iyiler mutlular’ yanıtını verdi. Gürel, sevgilisinin yeni imajıyla ilgili ise ‘Ben bayıldım, siz ne düşündünüz bilmiyorum ama tezkeresini bekliyoruz’ yorumunu yaptı.

GALA ÖNCESİ ŞANS ÖPÜCÜĞÜ

Eşi İmane Elbani’nin kameralar karşısında şans öpücüğü verdiği Murat Yıldırım ise ‘Siz her gün bir kadını tekrar aşık etmek gibi bir fedakarlığa katlanır mıydınız?’ sorusunu ‘Imane daha çok benim isteğim doğrultusunda sette de her gün benimle beraberdi. Ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten mükemmel birisi. O emeği gösterdi, harcadı. Ben de gözümü kırpmadan her dakika onun için o emeği harcarım. Her zaman yanımda olmasını isterim çünkü çok şans getirdiğini düşünüyorum. Stressiz oluyorum onunlayken, bütün pozitif enerjisini bana veriyor’ şeklinde yanıtladı.

İmane Elbani de Türkçe olarak ‘Çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Murat çok iyi bir aktör. Film çok güzel olmuş, ben izledim. İyi şanslar aşkım benim’ diyerek Murat Yıldırım’a gala öncesinde şans öpücüğü verdi.

TAM AĞLAMAK ÜZEREYKEN GÜLDÜREN BİR FİLM!

Galaya gelen ve filmi çok beğendiğini belirten Murat Cemcir, ‘Tam ağlamak üzereyken güldüren bir film. Murat çok acayip bir şey yapmış. Olağanüstü bir duyguyla oynuyor. Hayrettin, Sadi ve Beyti hepsi çok komik. Sezonun romantik komedilerinden duygusal yönüyle ayrılacak. Ben finalde özellikle duygulandım’ yorumunda bulundu. Ahmet Kural da ‘Bence gayet eğlenceli bir filmdi, izlemesi çok keyifliydi. Romantizmin doruklarda olduğu, komedinin de hafif hafif serpiştirildiği ama çok güldürdüğü bir film olmuş’ dedi.