“BU FİLM GÜLMEKTEN AĞLATACAK”

 

Oflu Hoca serisinin 3. Filmi ‘Oflu Hoca Trakya’da vizyona gün sayıyor. 13 Nisan’da TAFF & Üçgen Yapımevi yapımcılığında, Adem Kılıç ve Serkan Karaarslan’ın yönetmenliğinde vizyona girecek olan filmin basın toplantısı önceki gün No:1903 adlı mekanda gerçekleştirildi. Tüm oyuncuların tam kadro katıldığı toplantı kahkaha dolu geçti.

 

Filmde Oflu Hoca ve Hasbi adında iki karaktere can veren Çetin Altay “Serinin içindeki en değişik film ve ekip oldu. Karadeniz mizahı ve Trakya mizahını birleştirdik. Tamamını Lüleburgaz’da çektik filmin. Oflu Hoca’nın kemik bir izleyicisi var. İnsanlara tavsiyem; Mendil alsınlar çünkü gülmekten ağlayacaklar. Bu film kulaktan kulağa tavsiye edilecek” açıklamasında bulundu.

“KOMEDİ FİLMİ YAPIMCILARI İÇİN ZOR BİR DÖNEM”

Yönetmen Adem Kılıç da “Oflu hoca serisinin 3. Filmi. Karadeniz bir mizah diyarı ama komedi yapımcıları ve yönetmenleri hep farklıyı aramak, yeni şeyler peşinde koşmak zorunda. Komik Karadeniz hikayelerinin üzerine bir şeyler koyabilmek için Oflu Hoca’yı yeni bir yola çıkardık, Trakya’ya götürdük. Hazırlıksız yakalandığı birçok olay yaşayacak ve bunlar bizi çok eğlendirecek. İnşallah verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız” dedi. Kılıç ayrıca “Bütün dünya kötü günler geçiriyor. Özellikle biz komedi filmi yapımcıları için zor bir dönem. Bütün bu hüzünlerin arasında insanları bir nebze gülümsetmeyi başardığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yönetmen Serkan Karaarslan ise “Biz gerçekten çok eğlendik ve filmin sonunda seyirciye sürpriz yaptık. Oyuncularımız da şimdi öğreniyor, kamera arkalarındaki bazı görüntüleri koyduk. Gerçekten eğlendiğimizin karşılığını burada görecekler” dedi.

Gökhan Yıkılkan, filmde canlandırdığı karakteri anlatırken “Ben Üzeyir’i oynuyorum. Halime’nin kocası, Oflu Hoca’nın asker arkadaşı. Eşiyle beraber didişmeleri çok komik olacak” ifadelerini kullandı. Yıkılkan, “Biz çekim yaparken gelip masaya oturanlar oldu, öyle tatlı ve samimi insanlar. Terminalde sözde sarhoşum , adam tuttu bana ceketinden bir şişe ikram etti ‘Al bundan da’ diye. Saat sabah 10’du” diye anısını paylaşarak herkesi kahkahaya boğdu.

Gülhan Tekin” Karadeniz ve Trakya mizahı arasında 10 numara uyum olmuş, Düğün sahnesi efsane oldu, zaten halk sürekli düğün halindeydi. Oflu Hoca’nın kemik bir kitlesi var. Keşke Oflu Hoca ekibiyle çok daha önceden karşılaşsaydık. İlk kez dahil oldum onlara. Bu ekip hep birlikte her zaman iş yapsın istiyorum. O kadar sevdim” sözleriyle ekibe övgü dolu cümleler sarfetti.

Seymen Aydın da “Diğer ikisinden çok farklı mizah başkenti Karadeniz’den diğer başkent Trakya’ya gittik. İdris karakteriyim, kaypak bir adam. Para neredeyse oradayım” şeklinde konuşurken ‘Çıplak sahnen müthiş oldu’ yorumlarına “Bazı zorlu sahneler çektik evet” diye gülerek cevap verdi.

“FİLMİMİZ KANA KARIŞIYOR”

Çetin Altay, gazetecilerin “Cannes’a katılıyormuşsunuz’ demesi üzerine ‘Filmimiz kana karışıyor’ esprisini yaptı. Hülya Aydın da “Halk bizden daha ustaydı mizah konusunda hiç eğitim almamalarına rağmen. Dans ve müzik şöleni içindeydik. Stresin en az olduğu yer. Ben filmde Zekiye karakterini oynuyorum, mafya babalarından birinin kızıyım. Hasbi’ye kara sevdalı ve estetiğe düşkün renkli bir karakter. Buradaki ve filmdeki beni tanımak zor olabilir” dedi.

“SEYİRCİ AİLE ORTAMINA GELECEK”

Ececan Gümeci de rolünü anlatırken “Ben Hasbi’nin yegane biricik aşkıyım. İki aşk arasında sıkışıp kalıyor ama… İstanbul’a dönünce şivede kayma oldu hala toparlayamadık. Biz sette aile sıcaklığını hissettik, o yüzden seyircimiz aile ortamına gelecek ve kahkahalarını atıp gidecek” cümleleriyle sinemaseverlerin bu filmi çok seveceğini vurguladı.

Serinin üç filminde de yer alan Buket Dereoğlu “Devam karakteri benimki, Damağımı görüyorlar sürekli gülmekten. 3. Oflu Hoca filminde oynuyorum. Verimli bir şey çıkartıyoruz. Teknik anlamda da moral anlamında da çok yüksek başlıyoruz işe. 4 ve 5’i heyecanla bekliyorum” derken Çetin Altay “10. filmde Oflu Hoca’yı Buket oynayacak. Her şehirde bir film” diyerek araya girdi.

Filmde Aytekin karakterini oynayan Bilal Çatalçekiç “Hasbi’nin Trakya’daki kankasıyım. Başımıza gelmeyen kalmıyor. Metni okurken, sahneyi çekerken, oyuncuları izlerken ayrı güldük. Renkli gömleklerim mavi ayakkabılarımla filmde beni rengarenk göreceksiniz. Ben saçları yapıp o tipe girince, yöre halkı ‘Abi akşam çalacağız’ dedi. Kart verdiler, düğün salonundayız diye.” Sözleriyle anısını paylaştı.

Timur Ölkebaş da “Çorbada tuzum olsun diye gittim, günübirlik. Nikah memurunu oynadım. Senaryo gereği kafam da güzeldi, bir şey hatırlamıyorum” esprisiyle toplantıyı noktaladı.