HERKES İÇİN BİR UMUT HİKAYESİ OLACAK!

 

Geçen yıl, sezonun en çok konuşulan romantik dramaları arasına giren ‘Dünyanın En Güzel Kokusu’ filmi 3 Kasım’da vizyona girmeye hazırlanıyor. Başrollerini Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal ve Bestemsu Özdemir’in paylaştığı, kadrosunda Ege Aydan, Burak Altay ve Esra Ruşan gibi güçlü isimleri barındıran ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2’ ; 25 Film yapımcılığında sinemaseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun üstlendiği ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2’ filminin basın toplantısı önceki gün Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk olarak sözü alan yönetmen Mustafa Uğur Yağcıoğlu ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2, bir devam filmi. Bunun yanında özgün bir hikayesi de var. Bestemsu’nun ve Ege’nin oynadığı karakterin hayatımıza girmesiyle bambaşka bir hikaye olacak. Filmimiz İstanbul ve Edirne’de geçiyor. İçinde küçük bir dönem hikayesi var’ sözleriyle yeni filmin farklı karakterlerle izleyicinin daha da seveceği bir yapım olacağını vurguladı.

Tuba Ünsal’ın ‘Çekimler için Rıza Bey’in tatilinin bitmesini bekledik’ sözleri üzerine başrol oyuncusu Rıza Kocaoğlu ‘Ben başka bir projedeydim ve saç sakal devamlılıkları vardı. Onu bekledik. Filmi bir umut hikayesi diye anlatıyorum ben. Çünkü çok ağır bir acı yaşayan bir adamın hayatta çocuğuyla tek başına kalması durumu var. Ve o umudu filmin hiçbir yerinde bırakmıyoruz. Hayatta da hepimiz acılar yaşıyoruz, kayıplar veriyoruz ama bir şekilde devam etmemiz gerekiyor. Bu filmde de Hakan’ın ve diğer karakterlerin bununla nasıl baş ettiğini görüyoruz’ diyerek ‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2’nin konusunu anlattı.

Filme ‘Candan’ karakteriyle katılan Bestemsu Özdemir de ‘Ekibe yeni katıldım. İlk filmi çok beğenmiştim, beğenmesem ikincisinde rol almazdım. Hiç oynamadığım bir karakter canlandırdım. İki kişinin farklı acıları var ve bu, onları ortak bir paydada buluşturuyor. Güzel bir dostluk hikayesi, insanlara güzel hisler yaşatacağına inanıyorum’ açıklamasında bulundu.

‘HEM FİLMİN FANATİKLERİNİ, HEM DE YENİ KEŞFEDENLERİ SEVİNDİRECEK!

‘Dünyanın En Güzel Kokusu 2’de videolar ve flashback’lerle yer alan Tuba Ünsal: ‘İlk filmde Rıza’yla arkadaşlıktan aşka dönen bir ilişkiyi anlatıyorduk. İkincide benim hikayem flasbacklerle devam ediyor. Benim için süreç daha kolay ve tatlı geçti. Hikayesi birinci filmden bağımsız da akan bir hikaye olduğu için hem birinci filmin fanatiklerini sevindirecek, hem de bu filmle Dünyanın En Güzel Kokusu’nu keşfedecekler için güzel bir film oldu. Duygusu aynı’ ifadelerini kullandı.

Deneyimli oyuncu Ege Aydan ise filme dahil oluş sürecini ‘ Yönetmenimiz Uğur’la daha önce Son Ders filminde çalışmıştım. Senaryoyla geldiği zaman karakteri ve onun hikayesini görünce hem Uğur olduğu için, hem de o karakter olduğu için ‘Hayır’ demem imkansızdı. Benim oynayacağım karaktere uygun mekan ise Edirne’de bulundu. Çok hoşlandığım bir iş oldu. Önemli bir karakter hakkını vermek istedim ve onun stresini yaşadım. Yönetmenimiz bana yarın ‘motor’ diyebilir miyim? dedi, ‘Sen ne istersen yaparım da çok ani oldu, an azından bir şortumu çıkarayım pantolonumu giyeyim’ dedim’ cümleleriyle esprili bir dille anlattı.

‘YALANSIZ BİR FİLM’

Rıza Kocaoğlu’yla oyunculuk bölümünden arkadaş olan ve dostlukları 16 yıldır süren Burak Altay ‘Biz birbirimizi yıllardır tanıyan insanlarız. Tuba ve Rıza’yla. Bestemsu bize sonradan katıldı. 20-25 yıllık arkadaşlığın getirdiği birbirimizi anlama durumu var. İkinci filmde Rıza’nın acısını ayağa kaldırmaya çalışan bir arkadaş grubu durumumuz mevcut. İnsana verilmiş en büyük hediye unutup hayatına devam edebilmesi, o acıda kalsa yaşamak diye bir şey olamaz. İkinci filmin etkileyici kısmı da hayata devam etmek zorunda olmanın getirdiği gelgitler. Ege abinin hikayesiyle başka derinlik kazanıyor. Samimi ve gerçek karakterler, yalansız bir film’ dedi. Bu cümlelerin üzerine Tuba Ünsal’ın ‘Ağız tadıyla kavga bile edemiyoruz. Ben Rıza’ya küstüm sete girdiğim zaman ama barışmak zorunda kaldım. Ben buna mecbur muyum? Ben küslüğümü yaşayamayacak mıyım?’ sözleri herkesi güldürdü.

İLK FİLMDEN ÇIKAN ÜNLÜ ARKADAŞLARIMIZIN MAKYAJI DAĞILMIŞTI

‘Kürk Mantolu Madonna’ projesi üzerinde çalışmasına rağmen Derya karakterini 2 yıl sonra yeniden hemen içselleştirdiğini belirten Tuba Ünsal ‘Çok yoğun bir şekilde başka bir karakteri canlandırdığım bir dönemdi. Acaba sete gittiğim zaman Derya’nın duygusunu yakalayabilecek miyim diye düşünüyordum. Sete girdim, kıyafetim makyajım oldu. Kameranın karşısına geçtiğim zaman Rıza’yla ilk sahnemizde aradan hiç o iki sene geçmemiş gibiydi. Demek ki hala içimizde o karakterler bir yerde yaşıyordu’ dedi.

Dünyanın En Güzel Kokusu filmi galasında yaşadıkları ilginç anıyı paylaşan Tuba Ünsal ‘İlk filmde, filmden çıktıktan sonra röportaj veren ünlü arkadaşlarımızın hepsinin makyajları dağılmıştı, herkes ağlayarak konuşuyordu. Çok etkileyiciydi. Biz normal sinema salonunda seyircilerin arasına girip insanlar izlerken sürpriz yapıp sarılıyorduk. Ben bakıyorum ağlayanlar var ‘Hayır, ölmedim ve buradayım’ diyordum. İkinci film de bol ağlamalı olacak’ şeklinde konuştu.

Ünsal yeni imajıyla ilgili de ‘Kendime aynada baktığım zaman tanıyamıyorum. En son 15 yıl önce böyle bir değişiklik yapmıştım. Ev ahalisi tarafından beğenildi. İş için her şeyi yapmaya hazırım’ yorumunu yaptı.

KARİYERİMDE YAPTIĞIM EN NAİF VE TATLI İŞLERDEN BİRİ

Oyuncu ‘Filmin ilki beğenilmişti ve çok güzel bir kitlesi olmuştu, onu öğrenci ruhuyla yapmıştık. İlk filmde işim bitti, ben öldüm ve yenisinde flasbacklerle varım. Romantik hikaye devam ediyor. Kariyerimde yaptığım en naif ve tatlı işlerden biri olarak hafızamızda kalacak’ dedi.

Ünsal, ‘Sizce dünyanın en güzel kokusu nedir?’ sorusuna ‘Çocuklarımın kokusu ‘yanıtını verdi.

AVRUPA SİNEMASINDA YER ALACAĞIM

Tuba Ünsal, yeni projeleriyle ilgili ‘Avrupa sinemasında görüştüğüm işler var iki tane. Oyuncu türler arasında tercih yapmak yerine projeler arasında tercih yapması daha doğru olur’ açıklamasını yaptı.

RYAN GOSLİNG’İN OYNADIĞI BİR FİLMDE ARKADAN GEÇEN KIZ OLABİLİRİM

Ünsal, basın mensuplarının kendisine ‘Hollywood’ta kiminle oynamak isterdiniz?’ diye sorması üzerine ‘Ryan Gosling’le oynamak isterdim, arkadan geçen kız bile olabilirdim’ yanıtını verdi.