BOL YILDIZLI İMZA GÜNÜ!

 

Çalgı Çengi, İşler Güçler, Kardeş Payı, Düğün Dernek serileri gibi fenomen yapımların senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir’in ikinci kitabı ‘Liseden Arkadaşlar’ın imza günü D&R Kanyon’da yapıldı. Aydemir’in imza gününe yıldız oyuncular Yılmaz Erdoğan, Murat Cemcir ve kitabını çıkardığı Küsurat Yayınları’nın sahibi kuzeni ünlü senarist Burak Aksak da sürpriz ziyaret gerçekleştirerek okuyucuları şaşırttı. Genç okuyucuların ilgisi sebebiyle kitapları imzalamaya yarım saat erken başlayan Aydemir, 2,5 saat boyunca hem okuyucuları hem de sinema filmlerinin izleyicileriyle bol bol sohbet etti.

İmza günü sonrasında basına kısa bir röportaj veren Selçuk Aydemir ‘Kollarım yoruldu ama değdi, güzel oldu. Okuyucunun yüzüne bakıp, beğenip beğenmediğimi sorduğum anı çok seviyorum. ‘Beğenmedim’ diyen çıkmadı çok şükür. Yorumları da dinledim, çok samimi geçti. Lisede şu an okuyan öğrenciler ‘Aynı bizim gibi’ yorumunu yaptılar. Ben çok farklar olduğunu düşünüyordum, akıllı tahtalar, teknolojik ilerleme ama özü ve o lise sıcaklığı aynıymış. Bu çok hoşuma gitti’ açıklamasında bulundu.

‘İLK OKUDUĞU KİTAP ‘LİSEDEN ARKADAŞLAR’ OLANLAR VAR’

Aydemir, kitap okumaya ‘Liseden Arkadaşlar’ ile başlayanlar olduğunu belirterek ‘Bugün birkaç kişi ilk okuduğu kitabın Liseden Arkadaşlar olduğunu söyledi. ‘Bulmaca dışında elime ne kitap, ne kalem alırım’ diyen bir arkadaş, okumaya bu kitaplarla başlamış. Büyük gurur verdi. Yazmaya başlayanlar da var. Mahalleden Arkadaşlar’ın önsözünde Ferhan (Şensoy) Abi’den çok bahsetmiştim. Okuyucunun hep onunla tanışmasını isterdim. Onu tanıyıp yazmaya başlayan bir arkadaşla da konuştum bugün. İlginç oldu’ dedi.

‘MAHALLEDEN ARKADAŞLAR VE LİSEDEN ARKADAŞLAR FİLM OLABİLİR’

O sırada mağazada alışveriş yapan Yılmaz Erdoğan’ın sürpriz ziyaretine espriyle yaklaşan Selçuk Aydemir ‘Yılmaz Abi bile, alacak verecek mi var? Çok güzel şeyler söyledi. Mahalleden Arkadaşlar bittiğinde Necati Akpınar ve Yılmaz Erdoğan’a götürmüştüm, çok kısa sürede dönmüşlerdi. Zaten ikisinin de filmi üzerine konuşuyoruz. Çok güzel şeyler olacak’ şeklinde konuştu.

Aydemir; ‘Bundan sonraki süreçte iki tane yeni film var. Bir tanesinin senaryosu yeni bitti. Çok değişik ve komik olacak. Oyuncular Ahmet ve Murat tabii, değişmez ikili’ sözleriyle de yeni projesinin müjdesini verdi.

‘HAYATIMIZ, KİTAPLAR VE SERGİLERLE GEÇİYOR’

Selçuk Aydemir’e sürpriz yapmak isteyen, fakat imza gününe son dakikada yetişen Murat Cemcir , yönetmenden imzalı kitap almayı ihmal etmedi. Cemcir, ‘Ben üçüncü kitabı bekliyorum. Selçuk Hoca, ‘Güle güle okuman dileğiyle’ yazmış. Ben sürpriz olsun diye gelmiştim. Girerken kapıdaki güvenlik bile ‘Geç kaldın’ dedi. Bütün binanın haberi var sürprizimden. Ahmet Kural halasının resim sergisinde. Hayatımız böyle geçiyor, kitap, sergi.. Yarın akşam da yeni filmimiz için senaryomuzu okuyacağız’ dedi. Bunun üzerine Aydemir ‘Sürprize geç kalınca açıkladılar. Senaryoyu da beraber üçümüz okuyoruz. Ritüelimiz var, ilk filmden beri senaryoyu üçümüz okuruz. Kendi karakterleri onlar okur, karşıdakileri ben okurum. Cemcir yüzünden’ dedi.

‘FORMUMU KÜREĞE BORÇLUYUM’

Köyceğiz’de yaşayan ve oldukça kilo verdiği görülen Yılmaz Erdoğan ‘Kitabı okuyorum. İlkini de çok sevmiştim. Benden bahsedeni de ayrıca merak ediyorum’ dedi. Erdoğan ayrıca ‘Beslenme tarzımı, hepsini değiştirdim. Uzun bir şey, belki kitabını yazmak lazım.   10 kilo vermişimdir, spor olarak da kürek yapıyorum. Kürek bağımlılık oldu bende. Cildimin parmaklığını da zeytinyağı içmeme borçluyum’ diyerek basın mensuplarıyla şakalaştı.