BOĞAZ’IN EN GÜZEL EVLERİ!

 

Genişleyen uzman kadrosu, yurt içi ve yurtdışında sayısız portföyüyle emlak dünyasının önde gelen kuruluşlarından Remax/ Mia’nın Akmerkez’deki yeni ofisinde önceki gün Songül Toprak Özsan’ın davetiyle ‘Saffet Emre Tonguç ile Boğazın En Güzel Evleri’ söyleşisi gerçekleştirildi. Özsan’ın konuklarının yoğun katılım gerçekleştirdiği davette dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz’ün halası Prof. Dr Latife Kübra Gürer, Özlem Güsar, Reyhan İpekel , Beste Yurttaş, Özle Sezer Özer, Asuman Tokgöz Gülay Kamaz, Aslı Kıraç, Ayşe Slevogt, Neşe Gönül, Nuray Fenercioğlu, Dalia Garih, Roksi Garih, Ozan Balaban, Ünal Uzun, Funda Uzun, Zeynep Esmergil, Sena Gülay, Sibel Kerimoğlu, Leyla Çebi, Pınar Hotiç, Arşou Kasparyan, Neşe Gönül gibi iş ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri hazır bulundu.

Yarım saat süren bir sunum gerçekleştiren Saffet Emre Tonguç, “Mehmet Öz’ün halası Latife Hanım da aramızda. Mehmet Öz ile çok güzel çekimler yapıyoruz. Dün İstanbul’u çektik, Ayasofya, Topkapı Sarayı… Bugün Göbeklitepe’yi çekecektik. Songül Toprak Özsan, muhteşem ikna kabiliyetiyle bu söyleşide bulunmamı sağladığı için ben onlara Efes’te katılacağım. Bugün de İstanbul’un en güzel hanımlarıylayım” dedi.

Tonguç, “ Size dünyanın en güzel su yolunu anlatacağım. Allah dünyanın en güzel şehri olarak İstanbul’u yaratmış” cümleleriyle Kazanova’nın 3 ay geçirdiği Kazanova Köşkü’nü, 1699 yılından kalma Köprülü Yalısı’nı, Tophane Yalısı’nı, Paramparça dizisini çekildiği Edip Efendi Yalısı’nı, Rahmi Koç’un sahibi olduğu Kont Ostrorog Yalısı’nı, 4000 m2 büyüklüğündeki Saffet Paşa Yalısı’nı, Agatha Christie’nin kaldığı Afif Paşa Yalısı’nı, İstanbul Kırmızısı’nın çekildiği ve gemi kazası yüzünden hasar gören Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nı, Sadullah Paşa Yalısı’nı, Muharrem Nuri Birgi Yalısı’nı, Kıbrıslı Yalısı’nı fotoğraflarıyla beraber davetlilere anlattı.

Demet Sabancı’nın yalısında dünyaca ünlü siyasetçilerin, sanatçıların ağırlandığını vurgulayan Saffet Emre Tonguç “Demet Sabancı’nın sahibi olduğu Zarif Mustafa Paşa Yalısı’nda 300 yıllık bir hamam var. İstanbul’da çok az sayıda kalan ayazmaların biri de bu yalının bahçesinde. İçinde deniz hamamı var. Burada ne devlet başkanları, ne yıldızlar ağırlandı. Savoy Prensesi Maria Gabriella, Micheal Kors, Oprah Winfrey bunlardan sadece bazıları” dedi. Tonguç, Rahmi Koç, Erdoğan Demirören gibi Türkiye’nin en önemli iş insanlarının hayranlık uyandırıcı yalılarını da tanıttı.

Söyleşi sonunda tüm davetlilere Saffet Emre Tonguç’un kitabı ‘İstanbul ve Gece’ hediye edildi. Tonguç davetliler için kitabını imzalamayı da ihmal etmedi.

Songül Toprak Özsan katılımcılara “Bugün beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkürler. 25 yıldır Akmerkez’de herkes yanımdaydı, burada olmamda büyük katkınız var. İyi ki geldiniz. Sizi seviyorum” derken Saffet Emre Tonguç’un “Songül’le 27 yıllık arkadaşız. Songül’de en sevdiğim şey dostlarına her zaman sadakat göstermesi. Bugün buranın bu kadar kalabalık olması tesadüf değil” sözleri büyük alkış aldı.