‘BİZ SİZE DÖNERİZ’ GALASINA ÜNLÜ YAĞMURU!

Sezona damgasını vurmaya hazırlanan romantik komedi ‘Biz Size Döneriz’in galası önceki akşam Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Galada tam kadro katılan oyuncuların yanı sıra, Bensu Soral- Hakan Baş, Murat Eken, Şahin Irmak, Doğukan Manço, Hayrettin, Murat- Nevra Serezli, Yonca Lodi, Yelda Kırçuval ve Aslı Hünel gibi isimler de hazır bulundu. 31 Mart’ta Asteros Film yapımcılığında vizyona girecek filmin yönetmeni Doğa Can Anafarta ve oyuncular Hande Soral, Çağlar Ertuğrul, Bestemsu Özdemir, Fırat Albayram, Tarık Ündüz, Tuğçe Kurşunoğlu ve Ceyda Kasabalı basına kısa bir röportaj verdi.

Yönetmen Doğa Can Anafarta ‘Çok güzel bir film sizi bekliyor, umarım çok beğenirsiniz. Muhteşem oyuncularımız, yapımcımız ve muhteşem insanlarla yaptık bu filmi. İnşallah seyirci ve ekiple mutlu ayrılırız buradan’ diyerek temennide bulundu.

‘Dağ 2’ filmi ile en çok konuşulan isimlerden olan Çağlar Ertuğrul ise iddialı konuştu. Ertuğrul: ‘Şahsen çok heyecanlıyım. Bazıları benden önce filmi izlemiş. İzleyenler çok bayılmış. 2017’nin en güzel filmi. O kadar iddialıyım. Dağ’ın hemen ardından bu filmi çekme şansı yakaladım. Dağ 2 nasıl 2016’nın en çok izlenen filmi olduysa, biz de 2017’nin en eğlenceli filmi olacağız. Doğa Can Anafarta’nın büyülü ve masalsı anlatımının da katkısı var’ açıklamasını yaptı. Oyuncu, sosyal medyada çok konuşulan dans sahneleriyle ilgili ise ‘Dans sahnelerinden haberim yoktu, kamera akıyormuş o sırada. Şaka bir yana sağ olsunlar vapur sahnesinde tüm oyuncu arkadaşlarım destek oldu’ yorumunu yaptı.

‘GELİNLİK GİYMEDEN EVLENECEĞİM’

Filmde endüstri mühendisliği mezunu olan ve iş bulamayan Lale karakterini canlandıran Hande Soral ‘Çalıştığım en eğlenceli ekip, en eğlenceli set, en eğlenceli yapım. Herkesi bekliyoruz’ dedi. İsmail Demirci ile evliliğe giden bir ilişkisi olan Soral, kendisine ‘Biz Size Döneriz’ filmindeki gelinlik sahnesini soran basın mensuplarına ‘Gelinlik provamız, bizim bütün sahnelerimizi uçarak çeken, tanıdığım gördüğüm en hızlı ve en yetenekli bile diyebileceğim yönetmen Doğa Can Bey, sayesinde çok hızlıydı. Anlayamadan, karar veremeden bitti provamız’ cevabını verdi. Soral, ayrıca ‘Çok kez gelinlik giydim. Hiçbir şey hissetmiyorum. Gelinliğe karşı hiçbir heyecanım yok. Herhalde düğünümde de giymeyeceğim. O kadar heyecanım yok artık. Gelinlik giymeden bu yaz evleneceğim inşallah diye umut ediyorum’ diye ekledi.

Bestemsu Özdemir de ‘Çok güzel karakterlerdi, çok keyifle çalıştık. Arkadaşlarıma ve ekibe çok teşekkür ediyorum. Herkesin eline ve emeğine sağlık’ şeklinde konuştu. Tarık Ündüz ‘Çok keyifli ve güzel bir set süreci yaşattılar bize. Hem yönetmenimiz Doğa Can Anafarta, hem de yapımcımız Kanat Doğramacı. İzleyiciler de dilerim takdir eder’ sözleriyle teşekkür etti.

Fırat Albayram ise ilginç bir açıklamada bulunarak ‘Gördüğünüz üzere ben 10 yaş gençleştim bu filmde. Gelip izlerseniz size de beş yaş garabti veriyoruz. Hemen gençleşeceksiniz. Bu tam bir gençlik filmi, eğlenceli ve enerjik’ dedi.

Filmde Nur karakterini canlandıran Tuğçe Kurşunoğlu ‘Herkesin ayrı hikayesi olan ve derdi olan bir film yaptık. İnanıyorum ki bütün seyirciler umutla çıkacak salondan’ şeklinde konuştu.

Fırat Albayram ile sete ara verip evlenen Ceyda Kasabalı ‘Didem karakterini oynadım, bizde anısını başka. Fırat’la sette sevgili başladık. Yönetmenimiz bir gün ara verdi, evlendik. Evli geldik ve sevgiliyi oynadık’ sözleriyle mutluluğunu anlattı.

‘EN BÜYÜK HEDİYE O’NUN SEVGİSİ’

Gecenin en ilgi gören konukları ise Hande Soral’ın İçerde dizisinde ro alan kız kardeşi Bensu Soral ve Hakan Baş oldu. Galaya el ele katılan ikili mutlu halleriyle dikkat çekti. Soral, galaya hazırlanma sürecini anlatırken ‘En sevdiğim renkler siyah beyaz. Hazırlanmam 15 dakika sürdü’ dedi. Ablasını izleyeceği için çok heyecanlı olduğunu vurgulayan Bensu Soral ‘Ben çok heyecanlıyım. Ablam kadar heyecanlıyımdır şu anda. Merakla bekliyoruz. Sete ziyarete gidemedim ama az çok hakimim ne kadar çalıştığına. Film öncesinde Çağlar Ertuğrul’un hazırladığı videoları izledim. Onlar o kadar keyifliyken, film nasıl keyifli bilemiyorum’ dedi.

ABLAMLA ARAMDA HİÇ KISKANÇLIK YOK

Soral, dizideki başarısını ve abla kardeş arasında kıskançlık yaşanıp yaşanmadığını soran basın mensuplarına ‘Abla kardeş arasında kıskançlık hiç hiç hiç yok. Ben ablamdan daha çok mutlu oluyorum onun adına. O öyle. O benim daha iyi yerlere gelmem için çok çaba sarf ediyor. Yılın projesinde yer alıyorum. Tek başıma yaptığım bir şey değil, büyük bir ekip var bunu başaran. İçinde bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum’ cevabını verdi.

Bensu Soral, romantik komedileri çok sevdiğini vurgulayarak ‘Romantik komedilere ben bayılırım. Hakan da çok sever. O daha çok aksiyon sever ama… Ben çoğu romantik filmi izlediğim için Hakan’la artık aksiyonları izliyorum’ diyerek sevgilisinin tercihlerine uyum sağladığını söyledi.

Basın mensupları Hakan Baş’a, ‘Bensu Soral’ın en sevdiği hediye nedir?’ diye soru yöneltince Soral araya girerek ‘ Sevgisi, gerçekten öyle’ dedi ve aşkını ilan etti. Baş ise ‘Hediye seçmiyor’ dedi.

Soral, Çağatay Ulusoy’un Duygu Sarışın’la olan yeni aşk dedikodusuyla ilgili ise ‘Ben de duydum ama bilmiyorum. Güzel bir şey, keşke herkes mutlu olsa. Onlar adına çok sevindim. İnşallah mutlu olurlar, uzun sürer’ yorumunu yaptı.

Rıza Kocaoğlu’nun ses getiren açıklaması ‘Yakışıklı jönler dede içlikleri giyiyor’ konusu hakkında yorumu istenen Bensu Soral ‘Hepimiz için geçerli, biz de öyle. Aslında kışın genelde daha kalın oluyoruz ekranda gördüğünüz gibi. Çünkü içimizde içlikler, sobalar. Aslında göründüğü gibi değil’ açıklamasını yaptı.

GECEDEN NOTLAR:

* Galanın konuklarından Hayrettin oyunculuğu çok sevdiğini belirterek yeni projelere göz kırptı. Hayrettin ‘En son İtalya’daydık, şimdi Fransa’ya gidiyoruz. Amerika ve Avrupa’yı trolledik, sırada El Arabia var. Dubai’de Nusret’i trolleyeceğiz. Hiç yapmadım ben o tuz atma olayını. En son Güney Afrika’ya gideceğiz, yenme olasılığıyla ilgili. Her şey bir yana filmin kadrosu çok güzel, bizim jenerasyon. Bu film başarılı olursa bizler için çok iyi olur. Fragmanını da izledim, çok naif bir film. Ben de oyunculuğa devam edeceğim. Bir proje var, oyunculuğu sevdim çok hoşuma gitti’ dedi.

* Geceye bir kürkle katılan Aslı Hünel ‘Yenilebilen hayvanların kürkünü giymeyi tercih ediyorum. Koyun kazaklarda kullanılıyor mesela onun gibi’ diyerek üzerindekinin gerçek olmadığını belirtti. Hünel ‘Romantik komedi severim. Türk sineması zaten çok iyi gidiyor. Kaçırmamaya çalışıyorum. Biz Size Döneriz’in harika oyunculardan oluşan genç bir kadrosu var, ben bu filme inanıyorum. Eminim herkes çok mutlu çıkacak’ dedi.

* Filmde Murat Eken, yakın arkadaşı Şahin Irmak’la birlikte geldi. Eken, sakallı imajını soran gazetecilere ‘Saçlar sakallar beyazladı, evlendim. Şu anda böyle’ diye espri yaptı. Eken, filmle ilgili ‘Uzun süredir okuduğum en hızlı senaryoydu. Her şey çok hızlı gelişiyordu ve işine çok hakim bir yönetmen vardı. İzlediğimiz en tempolu işlerden biri’ şeklinde konuştu.

‘EVLİLİĞE ÇOK AZ KALDI’

* Şahin Irmak, BKM kadrosunun yeniden bir araya gelip gelmeyeceğine dair sorulara ‘Bu soru bitmemiş miydi? Sinema filmi olabilir ama şu anda gündemde yok. Fikir alışverişi yapıyoruz. Televizyon programı olmaz gibi geliyor’ yorumunu yaptı. Irmak ‘Bir senaryo üzerinde çalışıyorum, biraz şekillensin ondan sonra açıklarım. Ben izledim, çok güzel. Hem yönetmeni hem oyuncu arkadaşları tebrik ediyorum’ açıklamasını yaptı. Irmak evlilikle ilgiliyse ‘En yakın zamanda, çok az kaldı inşallah’ dedi.

* Geçtiğimiz günlerde kullandığı aracın arkasında takılı römorka bşr araç çarpan Doğukan Manço ‘Kazayı ucuz atlattım, yavaş olduğum için problem yaşamadım. Römork çekiyordum. Çarpınca ufak bir savrulma oldu. Yüksek hızda olsaydım şu an konuşmuyor olurduk. Problemsiz hallettik. Her şeyden önce sağlık’ açıklamasında bulundu.

Manço ‘ Destek vermeye geldim, benim yeni projem bitmek üzere. Hatta altyapı bitti, iş soliste kaldı. Yaptığım parça cover, eskisine sadık kaldım. Dolayısıyla istediğim tonda bir ses arıyorum’ cümleleriyle yeni projesinin çok yakında olacağının sinyalini verdi.