“MERİÇ’LE BİRBİRİMİZİ HEM GÜLDÜRDÜK HEM DE AĞLATTIK”

“Sony İnternational” ve “LuckyRed/Shebnem Askin “ yapımcılığında 21 Aralık’ta vizyona girecek olan Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral’ın başrolünü paylaştığı ‘Yanımda Kal’ fillminin çekimleri sona erdi. M. Uğur Yağcıoğlu’nun yönettiği, Çağlar Yurt’un senaryosunu yazdığı Yanımda Kal filminin ekibi, Nuran Meyhane’de kutlama yemeğinde buluştu. Geceye Murat Cemcir, Burcu Biricik ve eşi Emre Yetkin de katıldı.  

Fazilet Hanım ve Kızları’ndaki rolüyle fenomen olan filmin başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul “Yanımda Kal komedi ağırlıklı bir dram filmi. Biz çok eğlendik Meriç’le çalışırken.  Çok ciddi sahnelerde de birbirimizi güldürmeyi becerdik. Birbirimizi ağlattığımız da çok sahne oldu. Eminim seyirci bayılacaktır, hem gülecek hem de ağlayacaklar” açıklamasında bulundu. 

Ertuğrul “21 Aralık’ta vizyona gireceğiz. Yıl bitmeden seyirciyle buluşmayı düşünüyoruz. Bir emek üretiyorsunuz. Tabii ki izlenilmesini istiyorsunuz. Gurur verir 1 milyonu geçmesi, 2 milyonu zorlaması. Ben mühendislik kafasıyla izleyen %90 beğensin istiyorum ve beğeneceğine inanıyorum” dedi.

‘FİLMDE İŞKOLİK, HIRSLI, ÇALIŞKANIM’

Oyuncu çekimlerin bitmesinden sonra yeni planlarının sorulması üzerine “Başka projelerim var, kafa dinleme planlarım var. Benim dizim bitti. Bir daha dizi yapmak istediğimi sanmıyorum ama kapıyı da kapatmıyorum tamamen.  Güzel bir hikaye olursa yaparım yine” şeklinde konuştu.

Çağlar Ertuğrul karakterini ise “İşkolik Emir karakterini canlandırıyorum.  Hırslı, çalışkan ve tırnaklarıyla kazıyarak bir yere gelmiş. Aslında fakirlikten geliyor, şu an çok zengin. Hayatın bazı yönlerini kaçırmış. Ta ki Zeynep’le tanışana kadar”  cümleleriyle özetledi.

Filmin İstanbul ve Sapanca’da çekildiğini anlatan Meriç Aral “Gerçekten çok sıcak ve güzel bir film yaptığımızı düşünüyoruz. İnşallah izleyenler de  böyle düşünür. Biz çalışırken fazla mı eğlendik ne?  Gişe kaygısından ziyade iyi bir film yapmak daha önemli gibi geliyor. Türk halkı her zaman sinemaya gidiyor ve seviyor” dedi. 

Aral da canlandırdığı Zeynep karakterinden “Gönlü zengin, yaşamı çok seveni hayat dolu bir kızımız Zeynep. Emir’le güzel bir tezat oluşturuyorlar ve birbirlerine aşık olup çok eğleniyorlar. Sürprizi bozmadan bu kadar anlatabiliyorum” sözleriyle bahsetti.

“MR AND MRS SMİTH OLABİLİRİZ”

İkiliden Meriç Aral, “Beraber biz dizide rol almak ister misiniz sorusuna “Birlikte bir dizi yapsak çok güzel olur.  Komedi olsun” yanıtını verirken Çağlar Ertuğrul “

Mesela Mr and Mrs Smith gibi bir şey olsun. Birbirimize düşman ama sonradan barışabildiğimiz bir şey olabilir.  Buradan fikri verdim” diyerek ortak projelere göz kırptı.