BİG BOYZ FESTİVAL’E MUHTEŞEM FİNAL!

 

Türkiye’nin ilk ve tek hobi-aktivite festivali ‘Big Boyz Festival’ Küçükçiftlik Park’ta Alice İstanbul organizasyonuyla muhteşem bir final yaptı. 3-4-5 Kasım tarihlerinde ‘Büyüklere oyuncaklar’ konseptiyle bu yıl ilki gerçekleştirilen festivalde katılımcılar gün boyunca hayallerindeki aracı, tekneyi ya da motosikleti inceleyip, drone , maket uçak gibi oyuncakları test etme fırsatı buldu. Motosiklet gösterileri, tırmanma müsabakaları ve ok atma yarışları gibi aktiviteleri de deneyimleyen festivalciler, unutulmaz bir gün geçirdi. Festival alanının hınca hınç dolduğu etkinlikler zincirinde herkes sevdiği yazarlar, futbol yorumcuları, motorcularla söyleşilere katılma fırsatı buldu. Gecenin kapanışı ise Mirkelam konserinin ardından Nikki Wild’ın DJ performansı ve Pentagram konseriyle yapıldı.

EN HIZLI ROCK ŞARKICISI: FATMA TURGUT

Sevilen şarkıcı Fatma Turgut da Big Boyz Festival’in katılımcıları arasındaydı. Aynı zamanda ralli sporcusu olan Fatma Turgut, sanal Formula 1 deneyimlerken heyecan dolu dakikalar yaşadı.

Fatma Turgut “4 sene otomobil sporlarıyla uğraştım. Dört Ege rallim, bir tane dünya ralli şampiyonam var. Hakemlik de yaptım. İki sene önce Rally 34’te Bayanlar co-pilot birinciliğim var. WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) bu sene yine Türkiye’de yapılacak, ona da etapçı olarak katılmayı planlıyorum. Türkiye’de kadın ralliciler az ama yapan ve çok başarılı olan arkadaşlarımız da var” açıklamasını yaptı.

Turgut “Araba sürücülüğü konusunda kendimi övmek istemiyorum ama gerçekten iyi kullandığımı söylerler. Adrenalini ve extreme sporları çok seviyorum. En son Hayko ile 4200 metreden uçaktan atladım. Araba yarışları yaptım, motorum var zaten. Adrenalin benim için vazgeçilmez” dedi.

Festivalde ok atmayı da deneyen sanatçı “İlk defa ok atmayı da denedim bugün, bence hiç fena değilim. Hem çok zevkliymiş, hem de keyifli. Tüm samimiyetimle söylüyorum. Çok güzel bir festival olmuş” yorumunda bulundu.

Solo kariyerinde de başarılı çalışmalara imza atan Fatma Turgut “Kasım ayında single geliyor. Güzel bir işbirliği yaptık. Şahane bir şarkı geliyor. Söz ve müziği bana ait” diyerek müjde verdi.

“YAZI YAZMAK BİR ÇEŞİT ÇIPLAKLIK”

‘Güzel Kaybedenler’ isimli kitabıyla ilgili söyleşiye katılan Kerimcan Kamal, geçtiğimiz günlerde eşi Doğa Rutkay ile ‘Sakın Gelme’ şarkısında bir düet gerçekleştirmişti. Hobiler hakkında da konuşan Kerimcan Kamal “2008’e kadar çok yoğun çalışıyordum, muhabirlikten gelme bir insanım. Nisan ve Mayıs’ta kitabın devamı çıkacak. Hobi çok önemli. Lisede voleybol oynuyordum İnsanın akıl sağlığını kurtarması için mutlaka bir şey yapması gerekiyor. Yazı yazmak bir çeşit çıplaklık. İnsanın kendisine itiraf edemediği şeyleri herkese itiraf etmesi” dedi. Kamal ‘En güzel kaybınız nedir?’ diye soran dinleyiciye de “En güzel kaybım kendimim. Kendimi kaybettikten sonra yeniden buluyorum. Kırılma anları oluyor insanın hayatında ve insanın kendini restore etmesi zor bir süreç” yanıtını verdi.

“AMELİYAT YAPAN DOKTOR KADAR TARAFSIZIZ”

Festivalin son gününde Melih Şendil ve Erman Özgür de hayranlarıyla buluştu. Şendil kendisine ‘Futbol yorumu yaparken tarafsız kalabiliyor musunuz?’ diye soran katılımcıya “Ameliyatı yapan doktor hastanın takımına bakıyor mu? Biz de kısa zaman içinde bu konudan kurtuluyoruz” dedi.

Erman Özgür ise “Ne yaparsak yapalım taraf olduğumuz düşünülüyor, herkesin tuttuğu bir takım var. Önemli olan objektif olsun” şeklinde konuştu. Özgür taraftarlığın çok ciddi bir duygu olduğunu belirterek “Okumuş okumamış herkes işin içine taraftarlık duygusu girince kendini kaybediyor” dedi. Ünlü yorumcu yabancı futbolcularla ilgili ise “Altyapıdan oyuncuları yeterince iyi yetiştiremiyoruz, o yüzden yabancı oyuncuyla rekabete giremiyor. Yabancı oyuncular bizim ülkemizde her zaman bizden daha değerli oldu” yorumunu yaptı.

FARKINDALIK YARATMAK İÇİN SÖYLEŞİYE KASKLA KATILDI

Bir motosiklet fenomeni olan Yol Kaptanı ise Big Boyz Festival kapsamında katıldığı söyleşiyi kaskını hiç çıkarmadan gerçekleştirdi. Yol Kaptanı “4 yıl önce başladığımda kaskla çekim yapıyordum. Yüzümü asla göstermedim. Ekipmanlara farkındalık yaratmak için hiç çıkarmıyorum” dedi.

GENETİK TESTLERİN FAYDALARINI ANLATTILAR

‘Genetik Potansiyelini Keşfet’ konuşmacılarından Erkan Genç ”Ortalama yaşamı 70- 80 yıllara çıkarttık ama yaşam kalitesi bundan 200 yıl öncesi gibi değil. Marketten aldıklarınız genetik kodunuza uygun değilse yağlanma tansiyon her şey yaşanabilir” diyerek herkesi uyardı. Nilyurt Bay ise genetik testlerin faydalarını “Diğer bütün testler 6 ay bir senede yaptığınız şeylerden etkilenir. Dolayısıyla testin yenilenmesi gerekiyor. Genetik testler hayat boyu bir kere yaptırılıyor. Ölünceye kadar aynı sonuçları görüyorsunuz.” cümleleriyle açıkladı.

Big Boyz Festival kapsamında gerçekleşen konserler de müzikseverleri büyüledi. Final gecesinde ilk sahne alan Mirkelam oldu. Enerjisiyle seyirciyi de zirveye çıkaran Mirkelam, stiliyle de tam not aldı. Bir kadın dinleyicinin ‘Bağırıyorsam sebebi var’ şarkısını istemesi üzerine Mirkelam “Hep kadınlar böyle şeyler yapıyor. Aşk şarkısı söylüyorum, kadınlar bağırıyorsam sebebi var diyor” şeklinde konuşarak herkesi güldürdü. Mirkelam ‘Şimdi parti yapıyoruz’ dedikten sonra ‘Tavla’ ve ‘Ayva’ şarkılarını seslendirdi. Şarkıları kadar, esprileriyle de güzel bir gece yaşatan sanatçı “Anneannem derdi ki başına bir şey gelecek çok azdın. Çok azarsanız başınıza bir şey geliyor ama çok çok azarsanız arkanızda kalıyor başınıza gelecek olan” diyerek seyirciyi coşturdu. Mirkelam’ın seslendirdiği İzmir Marşı’nda seyirci hep bir ağızdan eşlik etti.

“PENTAGRAM’DAN UNUTULMAZ KONSER”

Mirkelam’ın ardından ünlü DJ Nikki Wild sahneye çıktı. Ortamı bir gece önce hava şartları yüzünden konseri iptal olan Pentagram’a hazırlayan Wild sevilen rock şarkılarını çaldı.. ‘Thousand In The Eastland’ şarkısıyla konsere başlayan Pentagram, alanı dolduran müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. 1987’den bugüne yaptıkları albüm ve konserlerindeki yüksek voltaj elektrikle tanınan Pentagram’ın akustiğe mola verip gerçekleştirdiği elektrikli konser coşkuyla karşılandı.