BİG BOYZ FESTİVALE EĞLENCE DOLU AÇILIŞ!

 

Türkiye’nin ilk ve tek hobi-aktivite festivali ‘Big Boyz Festival’ 3 Kasım’da (dün) Küçükçiftlik Park’ta Alice İstanbul organizasyonuyla start verdi. 3-4-5 Kasın tarihlerinde ‘Büyüklere oyuncaklar’ konseptiyle gerçekleştirilecek olan ve bu yıl birincisi gerçekleştirilen festivalde, günlük koşuşturma içinde zevk ve hobilerine zaman ayıramayan şehir insanının, farklı aktiviteleri ve seçenekleri bir arada bulabileceği, hem alışveriş yapıp hem eğleneceği, rol model aldığı kişileri dinleyerek yepyeni bilgiler öğreneceği, workshoplar’a katılıp kendini geliştirebileceği sayısız etkinlik festivalcilerle buluşuyor.

Gün boyunca hayallerindeki aracı, tekneyi ya da motosikleti inceleyip, drone , maket uçak gibi oyuncakları test eden katılımcılar renkli görüntülere neden oldu. Tırmanma parkurunda yapılan denge aktiviteleri büyük ilgi gördü. Big Boyz Festival’in katılımcıları da, festival ruhuna uygun kıyafetleriyle alanda boy gösterdi. Saç tasarım standının da bulunduğu festival alanında, gelenler profesyonel tasarımcılarla yeni imajlarına kavuştu. Sanal Formula 1 deneyiminin yapıldığı S Sport standında ise herkes yarış heyecanını doyasıya deneyimleme fırsatı buldu.

BİRKAN POLAT’IN ADRENALİN DANSI!

Redbull-KTM sporcusu motorculuk dünyasının tanınmış ismi Birkan Polat’ın stunt rider show’u da yürekleri ağızlara getirdi. Türkiye’de motosikletiyle profesyonel olarak gösteri yapan en önemli sürücülerden biri olan Birkan Polat’ın motorsikletinin üzerinde ayağa kalktığı ve akrobatik hareketlerde bulunduğu anlar, izleyiciler tarafından alkışlar, ıslıklar ve tezahüratlarla karşılandı.

Birkan Polat, gördüğü ilgiye ‘Böyle gösterilerde seyircinin temposu beni mest ediyor diyebilirim. Yani gösterilerde ne kadar çok seyirci olursa o kadar daha iyi gösteri çıkıyor’ sözleriyle teşekkür etti.

Motorsiklet akrobasinin püf noktalarını anlatan Polat ‘Bu işe başlamak için biraz yeteneğinizin olması ve dengenizi geliştirmiş olmanız gerekiyor. Ben bisikletten geldiğim için bunları başarabiliyorum. Ayrıca sporcu gibi beslenmek, sporcu gibi aktiviteler yapmak durumundayız’ dedi. Polat ‘ Herkese tamamen güvenli elbiseleri ve kasklarıyla trafiğe kapalı alanda çalışmalarını tavsiye ediyorum. Onun haricinde sporun tehlikesinin yanı sıra eğlenceli olduğunu da söyleyebilirim’ dedi.

ECE VAHAPOĞLU’NDAN SUMO SQUAT

Festivalde Fit 21 by Ece Vahapoğlu adlı standında yer alan Ece Vahapoğlu, hem sağlıklı yaşam sırları verdi hem de ilgili katılımcılara fit görünme taktikleri vererek çeşitli spor hareketleri gösterdi. Vahapoğlu: “Bu sezon en çok yaptığımız hareketlerden biri de ‘Sumo Squat’ . Çok sıkı ve yuvarlak kalçalar için birebir. Sadece spor yapıp, tatlı börek yersek olmaz, sadece diyet yaparsak da sıkılaşamayız. Ben bol bol su içiyorum, cildim ışıldıyor. Sağlıklı atıştırmalıklarımı hep yanımda taşıyorum. Yarışlardan önce de hep ceviz atıştırırım” dedi. Rengarenk spor kıyafetleriyle dikkat çeken Vahapoğlu “Renk canlılık veriyor. İnsanın moralini düzeltiyor. Canlı olmak, enerji ve hareket için siyahı bırakın renkli giyinin. Hayatınızı renklendirin” tavsiyesinde bulundu. Kendisine ‘Keskin çizginiz nedir?’ sorusu sorulan Vahapoğlu “Keskin çizgim, asla kötü yemek yemem” yanıtını verdi.

Türkiye’nin teknolojiden giyime en ünlü 50 markasının yanı sıra, okçuluk, ,DJ, barista atölyesinde verilen eğitimlerle, tavla turnuvası, PlayStation deneyimi gibi aktiviteler de her zevkten insanların keyifli dakikalar geçirmesini sağladı.

TİMUR SAVCI GYROCOPTER’LERİ İNCELEDİ

Türkiye’de sportif havacılığın gelişimine büyük katkı sağlayan Atilla Hacısüleymanoğlu Big Boyz Atölye’de ‘Sportif Havacılık’ üzerine söyleşi yaptı. Hacısüleymanoğlu ‘Küçükken model yapıyordum ve çizerek başladım, mekanizmaya ve uçmaya ilgim vardı. Şimdi ise Sportif Havacılık Merkezi kurmak istiyorum. Kazancı olmadan bu kadar uçağı getirmek ciddi bir yatırım. Kendi uçağımla İzmir’e bir saat 50 dakikada gidiyorum 250 TL benzin yakıyor’ dedi.

Hacısüleymanoğlu, genç havacılara ‘Direk eğitime başlamaları daha iyi olur,. Eğitim öncesinde videolar ve kitaplarla ile kendileri çalışmalı. Ben Almanya’da havaalanında bir hafta kaldım. Havacılık sohbetleri deneyimlerin en güzelidir’ dedi.

Festival ziyaretçilerinden biri de ünlü yapımcı Timur Savcı oldu. Savcı, fiyatları 65-120 bin Euro bandında değişen Gyrocopter’leri ve Ultralight uçak modellerini inceledi.

Savcı, ‘Böyle bir festival ilk defa yapılıyor, yani Türkiye için geç bile kalmıştı. Ben çok mutluyum, çünkü hobilere vakit ayırmaya çalışıyorum. Burada da çocukluğumuzda aklımızda kalıp hiç yapamadığımız her şeyi yapabilecek her türlü enstrüman var. O yüzden çok beğendim’ açıklamasında bulundu.

Timur Savcı , havacılığa da ilgisi olduğunu söyleyerek ‘İlgim var ama daha önce hiçbir deneyimim yok. Gyrocopter ve Ultralight uçakları inceledim. Almayı düşüneceğim’ dedi.

Klasik Yoga ve Farkındalık Merkezleri kurucusu Mert Güler de hem havacılık standını gezdi, hem de Big Boyz Parkuru’ndaki aletleri deneyimleyerek keyifli dakikalar geçirdi.

KAHVELİ ÇORBA, RAVİOLİ VE PİZZA DENİYORUZ!

‘Kahve Kavurmada 20 yıllık deneyim’ başlıklı söyleşiyle kahve tutkunlarıyla buluşan gurme kahve akımının öncülerinden Sam Çeviköz ‘ Türkiye’de son 4-5 senedir kahve en hızlı büyüyen sektörlerden biri. Kahve sadece kahve olarak bitmiyor, dükkanlarımızda kahveli yemekler yapıyoruz. Ravioli, pizza, kahve çorbası. Çok değişik bir deneyim’ dedi.

Çeviköz ‘Brezilya kahvelerini ilk 10’a koymam, kalite olarak girmez. Öldüğümüz zaman kahve cenneti olarak Kosta Rika’ya gidecekmişiz. Biz 8-10 senedir yurtdışından Türkiye’ye bakıyoruz. Kahve sevgisi burada zaten vardı. Hatta geldiğimde içtiğim en iyi kahve Gaziantep‘teydi. Biz kahveyle mahalle kültürü gibi bir şey başlattık, bunu barda yapamazsınız’   açıklamasında bulundu.

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin sevilen isimlerinden Ferit Aktuğ da festivalin katılımcıları arasındaydı. Aktuğ motora özellikle ilgisi olduğunu söyleyerek, motorsiklet standlarını gezdi ve bilgi aldı.

GÜLÜŞ TASARIMININ PÜF NOKTALARI!

Etkinlik katılımcılarından Acıbadem Maslak Hastanesi Diş Kliniği, “Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiğinde Yeni Gelişmeler” konulu bir söyleşi düzenledi. Söyleşide konuşan Diş Hekimi Can Aktosun ‘gülüş tasarımı’nın püf noktalarını anlattı ve soruları yanıtladı. Estetik tasarım aşamasına hastaların da dahil olduğunu belirten Dt. Can Tosun, tasarıma başlamadan önce hastalara gülüşlerinin son halini mock-up tekniği ile gösterdiklerini ve bunun hastayı daha da motive ettiğini vurguladı. Dt. Can Aktosun, dijital ölçü ve tasarım tekniklerinin tedavi sürelerini kısalttığını ve hasta konforunu oldukça artırdığını vurgulayarak, “Estetik beklentisi yüksek hastalarda gülüş tasarımı öncesi ortodonti gereksinimi duyulabiliyor, bu gereksinim de diş tellerinin görünmediği ‘lingual ortodont’ tekniği gibi ileri teknolojik yöntemlerle karşılanabiliyor” dedi.

SERTAB ERENER, CEZA’YLA COŞTU!

Festivalin ilk gecesinin kapanışı ise Ceza konseriyle yapıldı. Konsere ‘Hoşgeldiniz’ şarkısıyla başlayan Ceza, yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte müzikseverleri ısıttı. Soğuk havaya rağmen Ceza’yı dinleyenler arasında sanatçı Sertab Erener de vardı. Ceza şarkılarıyla coşan ve konseri sahne önünden izleyen Erener, objektiflere poz vermeyi ihmal etmedi.