BELALI ABİ: BURAK KUT!

Ünlü oyuncu Sadi Celil Cengiz’in senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolde oynadığı ilk sinema filmi ‘Olaylar Olaylar’la ilgili sürprizler ortaya çıkmaya başladı. Yapımcılığını Orka Yapım’ın, yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üstlendiği, 18 Mart’ta vizyona girecek yapımda konuk oyuncu olarak sevilen sanatçı Burak Kut rol alıyor.

Sadi Celil Cengiz’in canlandırdığı Haldun karakterinin, maddi sıkıntıları ve askerlik sorunu yüzünden bir türlü evlenemediği sevgilisi Merve’nin (Ceren Moray) ağabeyini oynayan Kut, hikayede Çarşamba’ya Haldun’u vurmaya geliyor. Mühendis rolüyle eğlenceli bir şekilde olasılıkları hesaplayan Kut, beklenmedik bir finalle sinemaseverlere keyifli dakikalar yaşatacak. Daha önce televizyon filmi, müzikal ve dizilerdeki başarılı oyuncuğuyla dikkat çeken Burak Kut, beyazperdedeki ilk sinema filmiyle de hayranlarına sürpriz yapacak.

‘OYUNCULUK SEVDAMA DEVAM EDİYORUM’

Filmden çok keyif aldığını belirten Burak Kut ‘Sadi Celil Cengiz’in ilk hikayesinde, kendisi çok sevdiğim bir oyuncu olduğundan yanında bulunmak istedim ve bu ekiple çalışmaktan çok mutlu oldum. Ankara’nın Dikmeni’nde beraber çalıştığım yönetmenimiz Osman Taşçı’yla yeniden buluşmak mutluluk vericiydi. Kısa da olsa enteresan bir mühendis karakterini canlandırıyorum. Böylelikle oyunculuk sevdama da devam etmiş oluyorum. Sürprizlerim sürecek’ şeklinde konuştu.

Yapımcılığını Orka Yapım’ın üstlendiği ‘Olaylar Olaylar’da Sadi Celil Cengiz’in yanı sıra Enes Atış, Fırat Tanış, Tuğçe Kurşunoğlu, Zeynep Kankonde, Burak Satibol, Ceren Moray gibi yer alıyor.

Filmde ilahi klipleri çeken yönetmen Haldun Derman’ın, (Sadi Celil Cengiz) tüm servetini yatırdığı film projesinin, muhafazakar başrol oyuncusunun bir magazine skandalına imza atmasıyla iptal olması ve sonrasında memleketi Çarşamba’da bir mafya babasının (Fırat Tanış) yönettiği bir kanalın başına geçmesiyle yaşadığı gizem dolu maceralar eğlenceli bir dille anlatılıyor.