“ BANA GÜÇ VERİYORSUNUZ”

Sezona damgasını vuran 14 Haziran’da çıkardığı ‘Yeni Aşkım’ albümüyle ‘Altın Plak’ sahibi de olan başarılı sanatçı Sibel Can,  albümünün 41. konserini önceki akşam Poll Production organizasyonu ve Halkbank sponsorluğunda gerçekleşen ‘Halkın Yıldızları’ konserlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde verdi.

Modacı Nihan Peker tasarımı iki adet kostüm giyen Sibel Can, konsere ‘Senden Başka Kimsem Yok’ şarkısının akustik versiyonuyla başladı. Can, “Ne büyük mutluluk bu… Yeni albümümden sayenizde milyonları aşan bir dinleme alan bir şarkımız. Özellikle akustik versiyonla başlamak istedim” cümleleriyle start verdiği konserde izleyicilere iki saat boyunca unutulmaz dakikalar yaşattı.

Sibel Can “Dünyanın en büyük mutluluğu bu, tarifi yok. Kimse anlayamaz, bana her zaman güç veriyorsunuz. Yıllarca sizlerle bir arada olmak alkışlarınıza layık olabilmek bir onur. Halk Bankası’na özellikle teşekkür etmek istiyorum, onların sponsorluğunda burada müthiş geceler yaşanıyor. Polat Yağcı’ya da tekrar tekrar teşekkürler” şeklinde konuştu.

Bir ‘Mini Fasıl’ bölümü yapan Can ‘Firkatin Aldı Bütün Neşve-ü’, ‘Gülşeni Hüsnüne’, ‘Sazlar Çalınır’ ve ‘Benim Yarim Gelişinden Bellidir’ şarkılarını seslendirdi.

EYPİO’DAN İTİRAF: ÇOK HEYECANLANDIM

Fasıl sonrasında kıyafetini değiştirmek üzere kulise giden sanatçı, konserin ikinci bölümünde hayranlarına hoş bir sürpriz yaptı. İkinci yarıda sahneye önce, günümüzde en sevilen rapçiler arasında yer alan Eypio çıktı. Ardından Sibel Can yaldızlı kostümüyle sahneye gelince alkış tufanı koptu. İkili birlikte düet yaptıkları ‘Diken Mi Gül Mü’ şarkısını söyledi. Şarkı sonrasında Eypio “Harika, çok güzel, ben çok heyecanlandım” itirafında bulundu. Sibel Can ‘da ‘Diken Mi Gül Mü şarkımız çok seviliyor. Bu şarkıya klip çekeceğiz” diyerek hayranlarına müjde verdi. Eypio, sonrasında bir de ‘Çukur’u seslendirdi.

4 BİN KİŞİLİK HORON!

‘Bence Talih’ şarkısında orkestrasının yanına çıkarak Latin dansı yapan Sibel Can, konserin son bölümünde ‘Oy Azize’ şarkısında herkesi ayağa kalkmaya davet etti. 4 bin kişilik salonun neredeyse tamamının horon tepmesi renkli görüntülere sebep oldu.