AYHAN TAŞ, İKİ TIRIN ARASINDA UÇTU!

Ünlü oyuncu Ayhan Taş, 6 Ocak’ta vizyona girecek olan ‘Çalgı Çengi İkimiz’ için, oyunculuk hayatının en zor sahnelerinden birine imza attı. Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona girecek olan filmde Gürkan (Ahmet Kural) ve Salih’in (Murat Cemcir) , mafyadan ayrılmak için son isteğini yerine getirmesi gereken mafya babası İsmet’i canlandıran Taş; aksiyon dolu sahnelerde dublörsüz rol aldı. Taş, çekimleri Tuzla Akfırat mevkiinde yapılan sahneler için 40 km hızla giden iki tırın arasında vince bağlı bir şekilde uçarak yaklaşık iki saat boyunca asılı kaldı.

‘SÜPER KAHRAMAN GİBİ HİSSETTİM’

Ayhan Taş, rolüne psikolojik olarak hazırlanma sürecinde kendini motive ettiğini ‘Selçuk (Aydemir) bana dedi ki, ‘Abi seni uçuracağız, hem de otobanda giden iki tırın arasından’. Ben şaka yapıyor zannettim, gerçekmiş. Korkmadım desem yalan olur. Tonlarca kilo iki aracın arasında gideceksin. Tedirgindim. Sete gittik iki koca tır ve birinin üzerinde vinç var. Bir ekip onun üzerinde çalışıyor. Olay gözümde daha da büyümeye başladı. Güvenlik tedbirleri tamamen alındıktan sonra sete geçtik. Otobana çıktık. Aşağıdan tıra bakınca bunun yüksekliği ne ki diyorsun ama yukarı çıktığında farklı oluyor. Kendi kendime ‘Ya Ayhan insanlar ne aksiyon filmleri çekiyorlar, sen de oyunculuk sanatına uğraş veren bir adamsın. Şu sahneyi çekemeyeceksen bırak’ dedim ve hazırdım’ sözleriyle anlattı.

Tırların arasından bağlandıktan sonra kendisini çok rahat hissettiğini söyleyen Taş, artık her türlü aksiyon sahnesinde yer alabileceğini vurgulayarak ‘Sırtımdan, bacaklarımdan , omzumdan çengellerle çelik halatlara tutturuldum ve ‘Kendini boşluğa bırak abi’ dediler. Bıraktım, çok zevkliydi. Korkmak bir yana o dakikadan sonra inanılmaz keyif almaya başladım. Süper kahraman gibi uçacaktım… 30-40 km hızla ilerledik ve sabitledik. Muhteşemdi, tabii hareketlere estetik katmak gerekiyormuş. Dublör de kullanmadım. Kostümüm de çok güzeldi. Oyunculuk serüvenimde doyamadığım sahnelerdendi, Selçuk’a dedim ki ‘Bir dahaki filme helikopterle de uçabilirim, paraşütle de atlayabilirim’ Çünkü bir süre sonra o ürkütücü hal, hazza dönüşüyor’ dedi.

İSMET’E 17 ÖZEL KORUMA!

Ayhan Taş’ın filmde canlandırdığı İsmet karakterinin, 17 koruma ile gezdiğini izleyecek olan sinemaseverler, hem aksiyona ve maceraya hem de bol kahkahaya doyacaklar.