Aşkın Dili Yok

Yaptığı başarılı yapımlarla adından söz ettiren Boyut Film / Murat Tokat çok ses getirecek bir dizi projesine daha imza atmaya hazırlanıyor.

 

 

Barış sürecinin konuşulduğu şu günlerde 35 yıldır kanayan yaramız olan Güneydoğu’daki iç savaşın anlatılacağı dizi, izleyenlerin içini dağlayan tokat gibi bir hikaye ile anlatılacak. Televizyon izleyici Şirince ve Tatvanlı iki annenin bu iç savaşta kaybettikleri çocuklarının dramını izleyecek. Yayınlanacağı kanal henüz belli olmayan dizinin oyuncu kadrosunda Yiğit Özşener, Murat Ünalmış, Deniz Çakır ve Orhan Alkaya yer alacak.

 

Çekimleri Şirince, Tatvan, Kuşadası, İzmir, Bitlis ve Van’da yapılacak olan ‘Aşkın Dili Yok’ adlı dizinin yönetmenliğini sektörde deneyimli bir isim olan Aydın Bulut yapacak.  Okuma ve kostüm provaları başlayan dizinin senaryosunda ise Rüya İşçilerinin imzası bulunuyor.

 

İlk önce sinema projesi olarak düşünülen ve daha sonra televizyon dizisi olarak izleyicisiyle buluşmasına karar verilen dizinin yapımcısı Murat Tokat ‘Bu dizi sıradan bir dizi olmayacak. Ülkemizin şu ana kadar işlenmeyen gerçeklerini, gerçekçi bir dille anlatacak. Sinemaya yaptığımız Güneşi Gördüm filmimizin devamı niteliğindeki dizi, cesur bir dille tüm gerçekleri gözler önüne serecek.  Biraz gerçek biraz kurmaca olan hikayemizde, bugüne kadar anlatılmamış, bilmediğimiz bir aşkla izleyiciyi tanıştıracağız’ dedi.