AJDA PEKKAN YENİ ALBÜMÜNÜN SÜRPRİZ İSİMLERİNİ ‘ENBEĞENİLEN’DE AÇIKLADI!

TRT FM’de her hafta pazartesi günleri 21:00-23:00 arasında yayınlanan ‘Enbeğenilen’ isimli programın bu haftaki konuğu Süperstar Ajda Pekkan oldu. Behzat Gerçeker ve Samsun Demir’in sunduğu ve Enbe Orkestrası’nın eşlik ettiği programda canlı parçalar eşliğinde Ajda Pekkan’ın canlı performans sergilediği şarkılar dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Türk Pop Müziği’nin gelişimini, şarkıları, bestecileri ve yazarlarını da anlatan Pekkan ‘Kimler Geldi Kimler Geçti’, ‘Seninleyim’, ‘Gönül Sayfam’ ve ‘Haykıracak Nefesim’i seslendirdi. Pekkan ayrıca ‘Enbeğenilen’ programında bir sürpriz de yaparak yeni albümünün detaylarını ilk kez paylaştı. Süperstar, Nisan sonunda çalışmalarını bitirmeyi planladığı albümünde yepyeni bir Sıla, Gülşen, Sinan Akçıl ve Mert Ekren şarkısının yanısıra, kendisine daha önce de ‘Resim’ isimli hit’ini veren Serdar Ortaç’tan Cellat ve Yarım isimli adlı iki şarkı aldığını açıkladı. Albümün aranjeleri ise Ozan Çolakoğlu’na ait olacak.

SUNUCULUK YAPMAK İSTERDİM

Yakın dostları Behzat Gerçeker ve Samsun Demir’le iki saat boyunca keyifli bir sohbet gerçekleştiren Ajda Pekkan, kendisi hakkında programın facebook ve twitter hesapları üzerinden sorulan soruları da yanıtladı. Pekkan, programın başında ‘Aslında hep sunuculuk yapmak isterdim. Amacım şöhret olmak değildi, hatta vokalist olmak istiyordum. Beni kim öne itti bilmiyorum’ sözleriyle geçmişteki hayalllerinden bahsetti.

Yeni albümüne ısınma turlarında olduğunu söyleyen sanatçı ‘ Nisan sonuna kadar çok yoğun olacağım. Her geçen zaman daha da zorlaşıyor. Bir önceki dönemin üzerine çıkmak istiyorum. İnsanlar artık çok çabuk tüketiyor’ dedi.

TARKAN’LA LİONEL RİCHİE VE DİANA ROSS GİBİ BİR ÇALIŞMA YAPABİLİRİZ

‘Yakar Geçerim’ isimli Tarkan şarkısıyla uzun süre dillerden düşmeyen bir çalışmaya imza atan Ajda Pekkan, Tarkan hakkında da övgü dolu sözler sarfetti. Pekkan ‘Tarkan, böyle bir güzel şarkıyı nasıl yarattıysa, Allah’ın onu yarattığı gibi. İnşallah yine öyle güzel bir parça yakalarız. Slow bir şey yapsak Lionel Richie- Diana Ross gibi fikir olarak çok güzel olur. Bunu düşünelim’ diye konuştu.

ŞİMDİLERDE DAHA HASSASIM

Ajda Pekkan, son dönemde daha hassas olduğunu anlatırken kendisinin bugünlere gelmesinde büyük katkısı olan söz yazarı Fikret Şenes’i de unutmadı. Pekkan ‘Fikret Hanım bir filozof felsefesiyle yazmış tüm bu şarkıların sözlerini. Bana ‘İleride olgun yaşlara geldiğinde bu şarkıları öyle hissederek söyleyeceksin ki’ demişti. Ben şimdilerde her şey için daha hassasım. Eskiden üzerinde durmazdım. Kendinde farkındalık başladığında daha çok acı duyuyorsun ya da seviiyorsun’ açıklamasında bulundu.

‘SEZEN’LE İYİ Kİ AYNI ŞEYLERİ YAPMADIK’
Samsun Demir’in geçtiğimiz günlerde Sezen Aksu’yla yaptığı bir görüşmede Aksu’nun söylediği ‘İstanbul’a ilk geldiğimde Ajda Pekkan’ı dinlerdim’ sözlerini aktarması üzerine Pekkan ‘Sezen Aksu’nun kendine göre kıvrımları olan öyle bir sesi var ki, biz birbirimizi örnek almış olabiliriz ama iyi ki aynı şeyi yapmadık. Onun Türk halkına daha hitap eden sesinin harika bir tınısı var’ yorumunu yaptı. Pekkan, Kayahan’dan da Gönül Sayfam’ ı canlı seslendirerek ünlü ustaya acil şifalar diledi.

SILA ŞAHSINA MÜNHASIR, GÜLŞEN BENİ HOPLATIYOR
Yeni albümünde birlikte çalışacağı pop dünyasının genç yıldızları Sıla ve Gülşen’e de iltifatlarda bulunan superstar ‘Sıla çok nev-I şahsına münhasır bir yorumcu. Kendi enerjisini kendi yaratıyor. Çok karakteristik. Popülist takılmamasını seviyorum. Gülşen’in de en büyük şansı beste yapıp söz yazması. Arabesk ve kırık bir sesi var. Beni hoplatıyor, zıplatıyorsa çok başarılıdır’ dedi.