‘AİLECEK ŞAŞKINIZ’A YILDIZLARLA DOLU GALA!

 

Sinema dünyasının en sevilen komedyenleri arasında yer alan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e, Saadet Işıl Aksoy’un eşlik ettiği, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği ‘Ailecek Şaşkınız’ filminin galası, önceki akşam İstinye Park AVM Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirildi. 2 Mart’ta (bugün) TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona girecek olan filmin galası adeta yıldızlar geçidine sahne oldu. Galaya tüm kadro eksiksiz katılırken, davetliler arasında Demet Özdemir, Acun Ilıcalı- Şeyma Subaşı, Murat Dalkılıç, Mustafa Ceceli-Selin İmer, Engin Altan Düzyatan, Ezgi Mola, Togan Gökbakar, Ahu Yağtu, Keremcem- İlay Erkök, Hayrettin, İbrahim Büyükak, Yavuz- Oğuzhan Seçkin, Eda Özerkan- Timur Acar, Ayşe Tolga ve Burhan Çaçan, Nevra Serezli, Barış Yıldız, Samet Gürsel, Çetin Altay, İsmail Tunçbilek, Şinasi Yurtsever, Ruhi Sarı ve Rasim Öztekin gibi isimler de vardı.

Filmin hem yapımcısı hem de başrol oyuncusu olan Murat Cemcir, heyecanını “13 aydır bugünü bekliyorduk ve hazırlanıyorduk. Yeni bir şey denedik” sözleriyle paylaştı.

“İLK BAŞTA SAADET’İN BU KADAR İYİ KOMEDİ OYNAYABİLECEĞİNİ

KENDİSİ DAHİL KİMSEYE DİNLETEMEDİM”

Yönetmen Selçuk Aydemir “13 ay önce eşim doğurmuştu, şimdi ben doğuruyorum gibi bir şey. Değişik bir süreç oldu. Eminim diğer hiçbirine benzetemeyeceğiniz bir film oldu. Biz çok memnunuz, inşallah seyirci de çok memnun olacaktır. Birbirinden değerli oyuncularla çalıştık. Bu sefer kemik ekibin dışında yeni oyuncu ve duayenlerle çalıştık. Hepsi birbirinden yetenekli, filme çok büyük katkıları var. Saadet Işıl Aksoy’un bu kadar iyi komedi oynayabileceğini kimseye dinletemedim başta. Filmi izledikleri zaman anladılar, Saadet de dahil. Gökhan Tiryaki komedi filminde inanılmaz bir performans sergiledi. Taban tabana değiştirdik bu seferki filmi” açıklamasında bulundu.

AHMET KURAL 15 KİLO VERDİ

Filmde fit görüntüsüyle dikkat çeken Ahmet Kural, “Benim için 10 ay öncesinden ilk defa hazırlık süreci başladı Farklı bir şey yaptık. Ben çok mutluyum ve heyecanlıyım film için 15 kilo verdim” diye konuşunca Cemcir “Ahmet’in verdiği 15 kilonun 7’sini ben aldım” sözleriyle herkesi güldürdü.

“KENDİ KARİYERİM ADINA YENİ BİR ŞEY DENEDİM”

Saadet Işıl Aksoy da “Bir yandan biliyordum içimde böyle bir tarafım olduğunu. Bunu nerede nasıl, ne zaman ortaya çıkaracağımı merak ediyordum. Çok doğru bir projede, doğru bir ekiple, harika bir senaryoda yer alma fırsatı buldum. Kendi kariyerim adına yeni bir şey denedim. O yüzden çok heyecanlıyım” dedi.

Sevilen oyuncu Çağlar Ertuğrul ”Böyle ustalar varken komedide defalarca kendini kanıtlamış ustalarla çalışmak, Selçuk Hoca’yla çalışmaktan çok mutluyum. Eminim seyirci de bayıla bayıla izleyecek. Çok güzel bir aile filmi oldu” ifadelerini kullandı. Cengiz Bozkurt “Ekibin rüştünün ispatı hepinizin malumu. Biz zaten hepimiz gülmeyi güldürmeyi çok severiz. Bunu da yansıttığımızı umuyoruz” dedi.

“ÇOK CÖMERT BİR SETTİ”

Duayen oyuncu Mustafa Alabora setten de övgü dolu sözlerle bahsederek “Böyle insanlarla çalışmaktan çok mutluyum. Son derece cömert bir setti. Özel karavanımız vardı, mutfak bile vardı sette. Benim için bunlar çok önemli şeyler. 1960 yılında ilk filmimi çektiğimde herkes kendi kostümünü getirirdi. O açıdan Türk sinemasının çok ilerlemiş olması beni çok mutlu etti” dedi.

GECEDEN NOTLAR:

“EN SADIK İZLEYİCİLERİNDENİM”

* Galanın davetlilerinden Demet Özdemir “Zaten çok başarılı olduklarını düşünüyorum, yine kahkahaya boğacaklardır. 7’den 70’e çok güzel bir kitleleri var. Ben de onlardan biriyim, sadık izleyicilerindenim. Yine harikalar yaratmışlardır. İnşallah gişede karşılığını bulur” dedi. 25 yaşını dolduran ve geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutlayan Demet Özdemir “25’i doldurdum. Büyümek biraz korkutuyor ama keyifli. Yaşlanıyoruz sonuçta. Şu sıralar dinleniyorum, ailemle vakit geçirip Eylül’de güzel bir işle geri döneyim diyorum” açıklamasını yaptı. Özdemir, seri katili oynayacağı dedikodusunu da yalanlarken “ Seri katil olsam istismarcılar, çocuklara ağza alınmayacak şeyler yapanlar var, onları öldürmek değil de insanın beynine kan sıçrıyor. Tersim çok pistir” açıklamasını yaptı.

“AŞIRI GÜZEL BİR FİLM”

* Acun Ilıcalı, film sonrasında “Aşırı güzel bir film. Beğendiğim sahneler saymakla bitmez. En güzel sahnelerden biri babasından görüşmek için izin istediği sahneydi. Çok büyük bir oyunculuk var orada. Bayıldım açıkçası” yorumunu yaptı.

* Eşi Selin İmer’le gelen Mustafa Ceceli “Çok yetenekli iki arkadaşımız Ahmet ve Murat. Biz sinemayı çok seviyoruz. Evde bayağı izliyoruz” şeklinde konuştu.

Sanatçı, müzikal çalışmalarıyla ilgili de “Şarkılarımı ilk Selin’e dinletiyorum. Başarılı da oluyor. Yeni bir şarkımız var, bir sonraki seneye kalamayabilir. Onu çıkartabiliriz” müjdesini verdi.

“HAMİLELİK DÖNEMİ KEYİFLİ VE HEYECANLI”

* Engin Altan Düzyatan, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i çok sevdiğini “Daha önce de iyi filmler yapıyorlardı. Şimdi de öyle olacağını tahmin ediyorum. Benim çok eski arkadaşlarım. 2008’e dayanır dostluğumuz. Yanlarında olmak istedim” sözleriyle vurguladı. Düzyatan “Hamilelik dönemi keyifli ve heyecanlı. İlginç istekler olmuyor. Heyecanlıyız ve bekliyoruz” dedi.

“BELKİ BERABER OYNAYACAĞIZ”

* Geceye sevgilisi İlay Erkök ile gelen Keremcem “Türkiye’nin güldüğü, sevdiği, insan olarak da bilip sevdiğimiz bir ikili. Türk sinemasının yüz akları bence” derken, yeni dönemdeki projelerini İlay Erkök “Birlikte senaryo okuyoruz. Belki de beraber oynayacağız” diyerek açıkladı.

* Tarzıyla dikkat çeken Ezgi Mola “Çok sevdiğim arkadaşlarım oynuyor. Saadet kardeşten öte benim için. Heyecanla geldim, tüm seyirciler gibi merakla bekliyorum” dedi.

* Yıllar önce Burhan Çaçan’ın seslendirdiği ‘Yaradana Kurban’ şarkısını film için cover yapan Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Çaçan’dan tam not aldı. Çaçan “10 numara yorumlamışlar. İnanıyorum ki önceki başarılarını aynı şekilde devam ettirecekler. Şarkı orijinalinden hiçbir şey kaybetmemiş, çok güzel okumuşlar” yorumunda bulundu.

* Ayşe Tolga “Bu sene komedi filmleri adına çok güzel oldu. Arka arkaya Şahan Gökbakar, Demet Akbağ ve şu an Ailecek Şaşkınız… Bu filmden çok ümitliyim” diyerek çok güzel bir filmin izleyenleri beklediğini söyledi.

* Komedyen Yavuz Seçkin “Kaçırılmayacak bir kadro, güzel bir mizah devam ediyor. Onların oyunculuklarını çok özel buluyorum. Kendilerine özel tarzları var. Hiç kimseye benzemeye çalışmıyorlar, kendi çizdikleri yolda hep aynı çizgideler. Kaliteli bir mizah yapıyorlar” dedi.

* İbrahim Büyükak da “Fragmanı çok eğlenceli, komik bir film izleyeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.