‘AİLECEK ŞAŞKINIZ’A BİR GÜNDE İKİ GALA!

 ‘Tüm Zamanların En İyi Mart Ayı Açılışı’nı gerçekleştiren ‘Ailecek Şaşkınız’ın Eskişehir ve Ankara galaları, önceki gün başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in katılımıyla yapıldı. Aynı gün içinde iki şehirde de yoğun bir sevgi seliyle karşılaşan ikili halk buluşmalarında izdihama rağmen hayranlarıyla sohbet edip selfie çektirmeyi ihmal etmedi.

 Eskişehir Özdilek Park, Cinetime Sinemaları’nda gerçekleştirilen gösterimde Murat Cemcir “Çok mutluyuz, geçen hafta da buradaydık. Eskişehir’den kopamıyoruz. Filme yoğun bir ilgi var” diyerek teşekkür etti.

 AİLECEK ŞAŞKINIZ İÇİN DÜNYADA İLK KEZ ÖZEL AFİŞ HEDİYESİ

 Ahmet Kural ve Murat Cemcir, tüm salonlarda ayakta alkışlandı. Kural ve Cemcir’e  Eskişehirli ünlü iş adamı Camzade’nin kurucusu Faruk Akay, 10 kişi tarafından hazırlanan ve füzyon tekniğiyle yapılan üç boyutlu ‘Ailecek Şaşkınız’ afişi hediye etti. Ailecek Şaşkınız filmi için salon kapatan ve tüm çalışanlarıyla beraber filmi izleyen Akay, bu tekniğin dünyada ilk kez bir afişe uygulandığını belirterek, Kural ve Cemcir’e böyle başarılı bir komediye imza attıkları için teşekkür etti.

 SALONLARDAN HERKES ‘YARADANA KURBAN’ DİYE ÇIKIYOR

 Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in ikinci durağı Ankara Nata Vega AVM, Prestige Sinemaları oldu. Ahmet Kural “Yeni bir film, yeni bir soluk. Farklı bir şey denedik, seyircimizin beğenisine sunduk ve çok beğendiler. Ankara’da olduğumuz için ayrı heyecanlıyız. Bu kez aileler ve aşk da var filmde” sözleriyle heyecanını paylaştı.

 Kural, film için seslendirdikleri ‘Yaradana Kurban’ şarkısının büyük ilgi gördüğünü vurgulayarak “Sevgili Burhan Çaçan’ın seslendirdiği Yaradana Kurban adlı parçayı Ailecek Şaşkınız için söyledik.  Salondan çıkanlar ‘Yaradana Yaradana’ diye çıkıyormuş. Hem şükretmeyi, hem de eğlendirmeyi öğreten güzel bir şarkı” dedi.

 Murat Cemcir, ‘Ailecek Şaşkınız’ın diğer yapımlardan farkını “ Diğer filmlerde hep toprak hikayesi anlatıyorduk. Şalvarlı, şive yapan daha taşralı ve kaybeden adamların hikayesini anlattık. Burada takım elbiseli, beyaz yakalı bir dünyayı resmediyoruz. Başarılı işadamlarını oynuyoruz. Seyircimiz daha önce görmediği gibi görüyor bizi. Başrol bizim filmlerimizde hep erkek oluyordu, bu defa kadın başrolümüz Saadet Işıl Aksoy” ifadeleriyle anlattı.

 Cemcir “Ben bu filme biraz daha az hazırlandım, mümkün olduğu kadar yemekler yiyerek falan. Daha çok Ahmet’in filmi olduğu için. En uzun hazırlandığımız filmimiz Ailecek Şaşkınız. Tam 5, 5 hafta sürdü.  Düğün Dernek’te çekim yaptığımız yer Kemaliye’de çok güzel bir köydü, Çalgı Çengi ise hazır mekanlardı. Burada dekorlar falan yapıldığı için bayağı uğraştık. Ofisin dekoru bile iki ay sürdü. Yeri diğer filmlerden biraz daha farklı” şeklinde konuştu.

 MURAT CEMCİR, EN ZOR ANINI ANLATTI

 Oyuncu, en zor sahneyi ise “İskele sahnesi çok zordu. 40. Kattaydım ve iskeleyi sadece iki tane halat tutuyordu.  Aynı zamanda oyun vermek çok zor. O sahneleri ne olur ne olmaz diye filmin son gününe koyduk. O sahnelerde bir sakatlı çıksaydı bizim filmler de eski Türk filmi olacaktı” sözleriyle anlattı.

 Kendisine kırdıkları rekor sorulan Murat Cemcir “Bizim için Mart- Ocak Şubat fark etmiyor. Seyircinin teveccüh gösterip takdir etmesinden çok gururlandık. Şubat’ta rekor kırsaydık üzülürdüm, Şubat 28 çekiyor” diyerek espri yaparken Kural “Yeni bir şey deneyip bu güzel reaksiyonu almak çok mutlu etti bizi” dedi ve herkese teşekkür etti.