AHMET KURAL’IN BÜYÜK HEYECANI!

Sineaseverlerin beğeniyle izlediği, 2 haftada 2 milyon 39 bin 836 izleyici rakamına ulaşan ‘Ailecek Şaşkınız’ın Konya galası KentPlaza AVM Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrolü paylaştığı filmi Konyalı hayranları coşkuyla karşıladı. Saatler öncesinden AVM meydanında toplanan ‘Ailecek Şaşkınız’ hayranları, ‘Bi etli ekmek versem imzalı fotoğraf verir misin?’, ‘Gonyacak Şaşkınız’ gibi ilginç dövizlerle karşıladıkları oyunculara çok yoğun ilgi gösterdi. Üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde tamamlayan Ahmet Kural’ı izlemeye okuldaki öğretim görevlileri Prof. Dr Aytekin Can, Öğretim Görevlisi Ruhi Gül ve Öğretim Görevlisi Kadir Yalçın geldi. Eğlenceli geçen gösterimde, salonlardan kahkaha eksik olmadı.

“BANA YÖNETMEN OLMA, OYUNCU OL DEMİŞTİNİZ”

Ahmet Kural ve Murat Cemcir salonları gezip seyirciyle soru – cevap yaptıkları sırada, Kural’ın hocası Ruhi Gül’ün ‘Oyuncu olmaya ne zaman karar verdiniz?’ sorusunu sordu. Kural, hocasına “Kısa film çekmiştik, siz yönetmen olma oyuncu ol demiştiniz. Siz bana dediğimiz zaman karar verdim” cümleleriyle cevap verince salonda alkış tufanı koptu. Kural ayrıca “1. Öğretimdim ama sabahları kalkamadığım için ikinci öğretime geliyordum” sözleriyle herkesi güldürdü.

Murat Cemcir de, bir hayranının doğum günü olduğunu söylemesi üzerine tüm salona ‘İyi ki doğdun Aysun’ şarkısı söyleterek büyük bir jest yaptı.

“BİZDE VERİLEN KİLO GERİ ALINMAZ”

Kural “Film için verdiğiniz kiloları geri alacak mısınız?’ sorusunu ise “Verdiğim kiloları geri almayı düşünmüyorum ama proje olsa alırım. Bizde verilen kilo geri alınmaz” cümleleriyle yanıtladı.

“TARİHİ KOMEDİ OLURSA OYNARIM”

Murat Cemcir, son dönemde tarihi projelerin popülerliğinden bahseden basın mensuplarına “Tarihi komedi filmi olursa tarihi bir karakteri oynamayı isterim” açıklamasını yaptı.