AFİLİ YAĞMUR EMRE AYDIN AŞKINI DİNDİREMEDİ!

Bu yıl 18-25 Eylül tarihleri arasında Uniq İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilen ‘Uniq Açıkhava Konserleri’ rock müziğin en sevilen seslerinden Emre Aydın ile final yaptı. Konserinde Afili Yalnızlık, Soğuk Odalar gibi klasiklerinin yanı sıra, poptan arabeske geniş bir yelpazede şarkılar söyleyen Aydın, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Konser başlangıcından 15 dakika sonra başlayan şiddetli yağmur, Emre Aydın sevenlerin coşkusuna engel olamadı. Sırılsıklam ıslanmalarına rağmen şarkılara eşlik eden dinleyiciler, yoğun yağış altında yaklaşık 2,5 saat süren konserin tadını çıkardı. Emre Aydın, herkese teşekkür ederek mutluluğunu ‘Yaşadığımız şeyin tarifi yok, benim için çok özel bir konser oluyor’. Bu konseri asla unutmayacağım. Siz de unutmayın.’ cümleleriyle ifade etti. 8 gün süren etkinlikte toplamda 10 binin üzerinde seyirciye ulaşıldı.  Aydın’ın sahnesinde iki şarkıda konuk olarak Seksendört’ün solisti Tuna Velibaşoğlu’nun yer alması da geceye renk kattı.

KİBARİYE- EMRE AYDIN DÜETİ GELİYOR!

Ekim sonunda yeni bir single çıkaracağını belirten Emre Aydın ‘Beni Vurup Yerde Bırakma diye yeni bir single yaptık. Ekim sonuna doğru piyasada olmasını planlıyoruz. Şarkının aranjesini de Mustafa Ceceli yapıyor. Klibini de ben yöneteceğim ve turne yapacağız’ dedi. Aydın ayrıca ‘En son Fatma Turgut’a ‘Yitik’ isminde bir şarkı verdim. Kibariye’yle sürpriz bir düetimiz var. Sıfır bir şarkı, sözlerini ben yazdım. Değişik olacak’ sözleriyle müjdeyi verdi.

ALTERNATİF MÜZİK YÜKSELİŞTE!

Müzik piyasasında alternatif tarzın yükselişte olduğunu vurgulayan sanatçı ‘Şu anki müzik piyasasının hareketli olduğunu düşünüyorum. Geçen sene konuştuğumuzda ve alternatif müziğin yükselişe geçeceğini söylediğimde insanlar gülüyorlardı. Haftada bir tane alternatif müzik festivali var. Geçen sene Kalben çıkmıştı, bir iki tane yeni grup çıkarsa Türkiye’nin müziği yine alternatif müzik olur. 2000’li yılların başında öyleydi. Pop müzik piyasasının kendi içinde dinamiği var zaten, o her zaman hareketli’ şeklinde konuştu.