‘ACINIZI KALBİMDE HİSSEDİYORUM’

 

Müzik otoritelerinin Aretha Franklin ve Stevie Wonder karışımı olarak nitelendirdiği dünyaca ünlü şarkıcı Maya Azucena, önceki akşam RNZ Müzik organizasyonuyla Eataly adlı mekanda sahne aldı.

4 oktavlık sesiyle ‘diva’ lakabına layık görülen Azucena; Adele, Sting gibi isimler’den Prince, Micheal Jackson gibi pop müziğin devlerine kadar çok geniş bir repertuvarla dinleyenlerini büyülerken, sanatçının jazz performansları da ayrıca beğeni topladı.

Her daim aile içi şiddete karşı farkındalık yaratması amacıyla verdiği konserleri ve ABD adına Kültür Ataşesi olarak sahne aldığı organizasyonlarla da ismini duyuran Azucena, Türkiye’nin içinde bulunduğu üzüntülü sürece de kayıtsız kalmadı.

 

Sahnede duygusal bir konuşma yapan Maya Azucena, ‘İlk defa İstanbul’da bulunuyorum. Amerika’daki arkadaşlarım hep sizlerden ve Türkiye’den bahsediyordu. O yüzden burada olmaktan çok gururluyum. Türkiye’de yaşanan terör saldırısından dolayı sizler için çok üzgün olduğumu söylemek isterim. Acınızı kalbimde hissediyorum. O yüzden bu geceki şarkılarımı barış ve hepimizin özlem duyduğu mutluluk için söyleyeceğim’ dedi. Sanatçının bu sözleri dakikalar boyunca alkış aldı.

Son albümü ‘Unleash Me’ ile Sean P-Diddy Combs, 50 Cent, DMC of Run-DMC gibi starların prodüktörü olan “Sonxi The Mad Scientist” ile birlikte hazırlanan Azucena, albümün Türkiye’deki basım ve tanıtım konusunu görüşerek, RNZ Müzik ile bir ortaklık anlaşmasına imza atmaya hazırlanıyor ve bu süreci de Ry Management yürütüyor.

Dünya çapında tanınan Azucena, ayrıca Marcus Miller, Jason Miles, DJ Spinna, DJ Logic, Fotz and the Tantrums, Cormega, Mr Cheeks, Immortal Technique, Vernon Reid, Bob Sinclair and Jonathan Peters gibi büyük sanatçılarla aynı sahneyi ya da şarkıları paylaştı .