8 ŞEHİR, 3 ÜLKE, 10 BİN KM!

Yılın en iddialı yapımlarından Çalgı Çengi İkimiz, Türkiye galasından sonra Almanya’nın Berlin şehrinde de sinemaseverlerle buluştu. 4 Ocak’ta, TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giren, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği filmin başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Cinemaxx Potsdamer Platya’da gerçekleştirilen gösterimde yoğun ilgi gördü. Avrupa turnesinin ilk ayağı olan Berlin’de seyircinin muhteşem reaksiyonuyla karşılaşan Kural ve Cemcir, turne kapsamında 8 şehir (Berlin, Rotterdam, Amsterdam, Bochum, Duisburg, Frankfurt, Stuttgart, Viyana, 3 ülke (Almanya, Hollanda, Avusturya) ve yaklaşık 10 bin km gezecek.

ALMANCA ŞARKIYI CANLI İSTEDİLER!

Filmi hayranlarıyla birlikte izleyen ikili, gösterim sonrası sahneye çıkarak, herkese teşekkür etti. Murat Cemcir, ‘Göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz, Filmimiz çarşamba akşamı gösterime girdi ve güzel haberler alıyoruz. Sinemaya ilk adımımızı attığımız filmdi, sinemada izlenmedi ama hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olmuşuz, bunu şimdi görüyoruz’ dedi. Ahmet Kural da, ‘Bizimle olduğunuz için çok teşekkür ederiz’ diye konuştu. İzleyiciye filmde söyledikleri Almanca şarkı ‘Sie Liegt in Meinen Armen’ı nasıl bulduklarını soran Cemcir, salon canlı bir şekilde dinlemek isteyince Ahmet Kural’la beraber 600 kişiye şarkıyı canlı söyledi.

‘BERLİN’E DE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN’

‘Çalgı Çengi İkimiz’in kahkahalarla geçen seansından sonra ikili, Berlin’de çalışan gazetecilerle düzenlenen basın toplantısında merak edilen soruları yanıtladı. Murat Cemcir, Berlin’de alınan reaksiyondan çok memnun olduklarını belirterek ‘Çok güzel bir geri dönüş aldık. Seyirci çok enerjikti. Her şakamızı algıladı’ şeklinde konuşurken Kural, kısa bir süre önce İstanbul gibi bir terör saldırısına hedef olan Berlin halkına da geçmiş olsun dileklerini ileterek ‘Çok kötü günler geçiriyoruz. Sizlere de çok geçmiş olsun. İnsanlarımıza bu dönemlerde huzur ve mutluluk aşılamak istiyoruz, tek amacımız bu’ dedi.

Film için yurtdışı ve yurtdışından çok talep gelmesinden memnun olduklarını dile getiren Murat Cemcir ‘Düğün Dernek filmimize Amsterdam ve Köln’de gösterim yapmıştık. Bu sefer o kadar yoğun ilgi oldu ki 8 şehir geziyoruz. Türkiye’de de 18 ilimize gideceğiz’ açıklamasında bulundu.

‘KAŞLARIYLA MEKSİKA DALGASI YAPABİLİYOR’

Yeni filmlerinde aksiyona ağırlık verdiklerini anlatan Kural, bir muhabirin mimikleriyle ilgili sorduğu soruya ‘Maalesef biraz fazla kaşım var’ diye yanıt verince, Murat Cemcir ‘Kaşlarıyla Meksika dalgası yapabiliyor’ diyerek espriyi patlattı.

‘SENEYE DİZİ DÜŞÜNÜYORUZ’

Almanca şarkının hikayesini de paylaşan Kural, ‘Geçen sene Berlin’de aklıma geldi. Hemen Murat ve Selçuk Aydemir’i arayarak kullanmak istedim ve çok da güzel oldu’ açıklamasında bulunurken, albüm sorularına ‘Albüm yapmayı düşünmüyorum, o işi müzisyenlere bırakıyoruz. Soundtrack albümü olabilir filmin. Arabesk ya da türkü albümü de yapmak isterim’ cümleleriyle açık kapı bıraktı. Kural ayrıca hayranlarına ‘Diziyi seneye düşünüyoruz’ müjdesini verdi.