35 KM HIZLA GÜLDÜRECEKLER

Sinemaseverlerin favori ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in, hayranlarının merakla beklediği yeni filmi ‘Çalgı Çengi İkimiz’ TR 40 33 Productions yapımcılığında 6 Ocak’ta vizyona girmeye hazırlanıyor. 6 yıl önce ilki çekilen ve ‘kült’ tabir edilen filmler arasında yerini alan Çalgı Çengi’nin devam filmi olan ‘Çalgı Çengi İkimiz’, yeni hikayede bol aksiyonlu sahnelerle izleyicilere heyecan dolu dakikalar vaadediyor. Yapımın yönetmen koltuğunda, ikilinin tüm projelerinde birlikte çalıştığı Selçuk Aydemir oturuyor. Yine Aydemir’in kaleme aldığı senaryoda bu kez sevdiği kızla evlenmek için mafyadan ayrılmak isteyen Salih (Murat Cemcir) ve kuzeni Gürkan’a (Ahmet Kural) bunu gerçekleştirmeleri için tek bir şart sunuluyor. Gittikleri düğünde, nikah memurunu kaçırmaları emredilen ikilinin başına hiç beklenmedik ve birbirinden ilginç olaylar geliyor.

Her dakikası eğlence ve maceraya doyuracak olan Çalgı Çengi İkimiz’de Ahmet Kural ve Murat Cemcir nefes kesecek sahnelere imza attı. Mafya babası İsmet’ten (Ayhan Taş) kaçış sahnelerini tüm gün boyunca çekmek zorunda kalan ikili, sabahın erken saatlerinden hava kararana dek koştu. Maltepe- Küçükyalı semtinde gerçekleştirilen çekimler 9 ayrı sokakta yapıldı. Birbirini kesen tüm yollar, güvenlik sebebiyle trafiğe kapatıldı. Saatte 35 km hıza ulaşan Ahmet Kural ve Murat Cemcir, çekim sonrası yorgun düşse de tam seyirlik görüntüler ortaya çıktı. Çekilen sahne ile ilgili Murat Cemcir “40 yıl düşünsem 35 km hız yapacağım aklıma gelmezdi, iyi kaçıyormuşum” derken, Ahmet Kural ise “Koşarken yanımdaki arabayı solladım, neden bu kadar gaza geldiysek” diyerek sahnenin keyifli seyirliği ile ilgili ipucu verdiler…

Çekimleri 7 hafta süren ‘Çalgı Çengi İkimiz’de, Rasim Öztekin, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Barış Yıldız, Samet Gürsel, Nur Erkul, Ayşe Kökçü, Ahmet Gülhan, Tuna Orhan, Cahit Gök, Şinasi Yurtsever, Ceyhun Güneş, Korhan Herduran ve Hakan Akın gibi deneyimli oyuncular da bulunuyor.