2470 KM YOL, 2 ŞEHİR, 1500 KİŞİ!

İlk haftasında bir milyonu geçerek izleyicinin büyük beğenisini toplayan ‘Ailecek Şaşkınız’ Avrupa turnesine devam ediyor. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrolü paylaştığı, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği film için, Almanya’da hem Cinestar Dortmund, hem de Gelsenkirchen Apollo Cinemas Multiplex’te iki gala birden yapıldı. Türkiye’de katıldıkları bir televizyon programı sonrasında Avrupa turnesine devam etmek için geri dönen ikili bir günde toplam 2470 km yol katetti. 1 milyon Türk nüfusu bulunan Dortmund’un en büyük salonlarından birinde 22 metre genişliğindeki perde ve yaklaşık 700 kişiyle filmi izleyen Kural ve Cemcir için, Gelsenkirchen’de yoğun talepten yeni bir salon daha açıldı.

 9 ÜLKE 97 LOKASYON!

 Rol aldıkları tüm filmlerle yurtdışındaki sinemaseverlerin her daim sevgisini kazanan oyuncular, ‘Ailecek Şaşkınız’ ile de geleneği bozmadı. Almanya, Hollanda, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İngiltere, İsviçre, İsveç olmak üzere 9 ülke ve 97 lokasyonda vizyona giren Ailecek Şaşkınız’ın halk galaları da çok görkemli geçti.

 AHMET KURAL’A KARAKALEM RESMİNİ HEDİYE ETTİLER!

 İlk olarak Dortmund’ta halkla buluşan Ahmet Kural ve Murat Cemcir, her zamanki gibi izdiham yarattı. Yoğun ilgiden dolayı filmin başlama saatinin gecikmesi üzerine Ahmet Kural “Filmden sonra özel pozlar vereceğiz” diye anons yaparak hayranlarını yatıştırmak zorunda kaldı. İkiliye sinemadaki seyirciler fotoğraf çekilirken cips ikram etmeyi ihmal etmedi. Film sonunda ‘En çok beğendiğiniz sahne hangisidir?’ diye soran ikili, ‘Baştan sona mükemmeldi ama suni teneffüs’ cevabını alınca salonda kahkaha tufanı koptu. Ahmet Kural’ın Gelsenkirchen’e ne devam edeceğiz” derken telaffuzu doğru yapma çabaları da eğlenceli dakikalara neden oldu. Kural’a Damla adında hukuk öğrencisi bir hayranı kral tacı bulunan karakalem çalışmasını hediye etti. İkinci salona filmin finalinde yer alan ‘Yaradana Kurban’ şarkısında dans ederek giren Kural ve Cemcir için sahneye atlayanlar oldu. İkili kimseyi kırmadan herkesle fotoğraf çektirerek salondan ayrıldı.