200 SPORCU, 3 BİN FİGÜRAN

Fragmanı 10 günde 22 milyonun üzerinde sinemasever tarafından izlenen Recep İvedik 5 filmi 16 Şubat’ta vizyona girmeye hazırlanırken, filmle ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Çamaşırhane Film yapımcılığında vizyona girecek olan Recep İvedik 5’te,  Şahan Gökbakar bu kez otobüs şoförü oldu.  Mahalle sakinlerinden İsmet’in vefatı üzerine, onun son görevini yerine getirmek için yola çıkan ve Milli Takımı yurtdışındaki bir spor organizasyonuna götürdüğünü fark ettiğinde artık geri dönüşü olmayan bir maceraya giren Recep İvedik; senaryo gereği otobüs seyir halindeyken muavinle yer değiştirmeye kalkınca 20 kişilik genç sporcu kafilesi heyecanlı anlar yaşıyor.  Recep İvedik, yaşanan gelişmeler sonucunda ekip başkanının takımı müsabakalardan çekme kararı üzerine, kendini ‘kafile başkanı’ ilan ederken, genç sporcular ile birlikte müsabakalarda hiç beklenmeyen olaylar yaşanmasına sebep oluyor.

Recep İvedik 5’in , bir hafta İstanbul, bir hafta Üsküp ve 5 hafta Antalya’da bulunan Gloria Sports Arena’da yapılan çekimleri, gerçek bir olimpiyat müsabakası tadında gerçekleşti. Filmde yaklaşık 200 sporcu ve 3 bin figüran rol aldı. Sporcular Antalya-İzmir-İstanbul-Ankara ve yurtdışında gerçekleştirilen seçmeler sonucunda belirlendi.

 Başrolünde karakterin yaratıcısı Şahan Gökbakar’ın yer aldığı Recep İvedik 5’in yönetmenliğini yine Togan Gökbakar üstlenirken, renkli ve çok konuşulacak senaryosunu ise Şahan Gökbakar ve Togan Gökbakar birlikte kaleme aldı.