TÜRKİYE’DE SİNEMA SALONLARINDA BİR İLK!

Yaklaşık 3,5 milyon kişilik izleyici rakamıyla 6 haftadır gişenin lideri olan Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği Ailecek Şaşkınız, Türk sinema tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Yetenekleriyle olduğu kadar, her filmde yeniliklerle izleyicinin karşısına çıkmayı ilke edinen Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Maltepe’de bulunan Hilltown AVM’deki Cinemaximum Sinemaları’nda TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giren ‘Ailecek Şaşkınız’da Ferhat (Ahmet Kural) karakterinin, Gökhan’la (Murat Cemcir) Türk kahvesi eşliğinde dedikodu yaptığı sahneyi canlı canlı oynadı. 5 günlük hazırlık sonrasında 16.10 seansına girerek sürpriz yapan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in sahneyi gözlerinin önünde oynaması salondaki izleyiciyi hem mutlu, hem de şok etti. 

Sabahın erken saatlerinde Hilltown AVM’ye gelen Ahmet Kural ve Murat Cemcir, ilk olarak kuliste filmdeki karakterlerinin kostümlerini giydiler. Kahkahalarla filmin izlendiği salona, gizli kamera yerleştirildi. Salona girmeden karakter makyajları da yapılan oyunculardan Murat Cemcir, her şeyin tamamıyla gerçek olması için canlandırdığı Gökhan karakterinin dişlerini dahi taktı. Kural, tüm bu aşamaları görüntüleyen kameraya ‘Amacımız huzursuzluk vermek, seyirciyi rahat bırakmayacağız’ diye espri yaptı.

IŞIKLAR YANINCA İZLEYİCİLER ÇIĞLIKLARINA ENGEL OLAMADI

Heyecanları yüzlerinden okunan oyuncular salona girmeden önce elektrikler kesildi. İki kez yapılan ‘Sevgili seyircilerimiz, salonumuzda teknik bir arıza oluşmuştur. Lütfen yerlerinizden ayrılmayın. Filmimiz capcanlı ve bol kahkahalı bir şekilde devam edecektir’ anonsunun ardından Murat Cemcir salona girdi. Cemcir, koltuktaki yerini aldıktan sonra ışıkların yakılmasından sonra salonda çığlık ve alkış tufanı koptu. Hemen o esnada Ahmet Kural’ın aynı filmdeki gibi ‘Yaradana Kurban’ şarkısını söyleyerek Cemcir’in yanına gelmesi ise ıslık ve tezahüratlarla karşılandı. 

Senaryodaki replikleri birebir canlandırarak karşılıklı kahve içip dedikodu yapan ikiliyi herkes cep telefonlarıyla kaydetti. Ahmet Kural’ın portresi ve büstü de oyuncunun özel isteği üzerine salonda hazır bulundu. 

Sahneyi oynadıktan sonra Ahmet Kural: ‘Bu sahnede teknik bir arıza var dediler geldik’ açıklamasını yaparken Murat Cemcir, ‘İyi seyirler efendim, Bye! diyerek filmdeki karakteri gibi izleyicilere veda etti. İkili salondan ayrıldıktan sonra ‘Ailecek Şaşkınız’ filmi, kaldığı yerden devam etti.