“KARADENİZ VE TRAKYA MİZAHINI BİRLEŞTİRDİK”

 

Bir komedi fenomeni olan Oflu Hocanın Şifresi serisinin yeni filmi ‘Oflu Hoca 3- Üj Trakya’ TAFF & Üçgen Yapımevi yapımcılığında 13 Nisan 2018 tarihinde beyazperdedeki yerini alacak. Yönetmenliğini serinin tüm filmlerinde imzası bulunan Adem Kılıç’ın, senaristliğini ise Ferhat Ergün’ün üstlendiği filmin basın toplantısı önceki gün Lüleburgaz’da bulunan sette gerçekleştirildi. Setten önce Lüleburgaz çarşısında gezen Çetin Altay, yoğun ilgi gördü. Gittiği her yerde hayranları tarafından durdurulan oyuncu, herkesle fotoğraf çektirip sohbet etti.

Basın toplantısında ‘Oflu Hoca 3- Üj Trakya’ filminin oyuncuları Çetin Altay, Bilal Çatalçekiç, Hülya Aydın, Ececan Gümeci ve yönetmen Adem Kılıç filmle ilgili merak edilenleri anlattı.

İlk olarak sözü alan Adem Kılıç “Oflu Hoca serisinin üçüncüsünü çekiyoruz. Bu kez hikaye Trakya’da geçiyor. Biliyorsunuz Oflu Hoca Trabzon’da kulüp başkanı oldu ve kulübünü şampiyon yaptı. Bu vesileyle askerde beraber olduğu Üzeyir adındaki kankası ona telefon açıyor ve Trakya’da yetenekli bir futbolcu olduğunu söyleyerek onu transfer etmesini istiyor. Sonrasında Oflu Hoca yollara düşüyor ve Lüleburgaz’a geldiğinde büyük bir şanssızlık yaşıyor. Fiziksel olarak ona birebir benzeyen Haspi karakteri hapisten çıkıyor. Bu benzerlikten dolayı ikisinin de başına ayrı ayrı çok komik ve kahkaha dolu olaylar geliyor. Biz filmde bunları anlatacağız” cümleleriyle filmin konusunu paylaştı.

Lüleburgaz’da bulunmaktan ve bu eğlenceli ekiple çalışmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Adem Kılıç “Çok kıymetli bir ekibimiz var. Beraber altıncı filmimiz. Oyuncularımız müthiş eğleniyorlar sette, bizi de eğlendiriyorlar.

Lüleburgaz çok güzel bir yer. Buradaki yönetim kadrosu, belediye başkanı, emniyet müdürü, başsavcısı, insanları hepsi çok iyiler. Çok güzel ağırlıyorlar bizi” dedi.

ÇETİN ALTAY 9 KİLO ALDI

Kılıç’ın bu sözleri üzerine ekip çekimler esnasında 9 kilo alan başrol oyuncusu Çetin Altay’a takılmadan geçemedi. Altay “Film için sadece sakal değil göbek de bırak dediler. Bitince göreceksiniz bir ay içinde hiçbirisi kalmayacak. Ekip komple ilk filmde de göbekliydi” diyerek kendini savundu.

Altay filmden bahsederken “Bambaşka ve renkli bir hikayesi var, koşuşturmalı. Trakya şivesi benim için hiç zor olmadı. Bu sefer çok eğleniyoruz demiyorum, çok eğleneceksiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

KIYAFETLERİM MODADA ÇIĞIR AÇACAK

Renkli kıyafetleriyle dikkat çeken oyuncu “Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Üzerimdekiler bu senenin modası, çığır açacak. Ben de birkaç bayilik falan alırım” esprisini yaptı.

Oflu Hoca serisinin diğer filmlerini Karadeniz’de çektiklerini ve bu sefer farklı bir hikayeyi seyirciye sunacaklarını vurgulayan Çetin Altay “Trakya insanı çok cana yakın sıcakkanlı, hayatları mizah. Karadeniz insanıyla çok büyük farkları yok. Biz Karadeniz ve Trakya mizahını birleştirdik” dedi.

CEM ABİ MİZAH ANLAYŞIMIZI DEĞİŞTİRDİ

Çetin Altay, “Siz kimlere gülüyorsunuz?” sorusunu ise “Komedi zor, insanları güldürmek de zor. Cem abi mizah anlayışımızı değiştirdi, Şahan ve Ata da komik. Kötü yaptığımda kendime de gülmüyorum” yanıtını verdi.

Filmde Zekiye rolünü canlandıran Hülya Aydın “Zekiye, estetiğe çok düşkün bir kadın. Onu ilkokulda görenler sonrasında tanıyamayacaklar. Oflu Hoca’nın benzeri olan Haspi’ye takıntılı aşık ve olay örgüsü yüzünden de Oflu Hoca’yla bir evlilik yaşayacak. O tür komik durumlar söz konusu” cümleleriyle sürprizli rolü hakkında ipucu verdi.

Aytekin rolüyle seyircinin karşısına çıkacak olan Bilal Çatalçekiç “Haspi ve Aytekin çok eğlenceli iki karakter. Lüleburgaz gerçekten çok keyifli, masa örtüsünden ceket yaptım. Eğlene eğlene film yapıyorum. 4,5 kilo yağla kafamı zamklıyoruz” diyerek role hazırlanma sürecini anlattı.

Ececan Gümeci de “Haspi’nin biricik aşkı Esma rolündeyim. Çetin Bey iki karakter oynuyor. Haspi’nin tek, yegane ve biricik sevgilisiyim. Çok büyük aşk yaşıyorlar ama kavuşup kavuşmadıklarını sinemada göreceğiz” dedi.