“İÇİMDEN JACKIE CHAN ÇIKTI”

 

Komedi dünyasının gözde isimleri Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in merakla beklenen filmi ‘Ailecek Şaşkınız’ 2 Mart’ta TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giriyor. Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği filmde, sevilen ikiliye eşlik eden Saadet Işıl Aksoy, dövüş sahneleriyle herkesi şaşırtacak. Sanat filmlerinin sevilen oyuncusu Aksoy, bu kez komedi ve kahkaha dolu filmiyle izleyiciye tam bir ters köşe yaşatacak. Aksiyon sahnelerinde zor anlar yaşayan oyuncu, rolünün altından başarıyla kalkmayı başardı. Filmde polis memuru Elif rolünü canlandıran Saadet Işıl Aksoy, dövüş sahneleri için 2 ay boyunca Ali Bahçekapılı ve Şahin Karakuş’tan ders aldı. Dövüş sahnelerinin koreografisini de Mehmet Ali Karakuş hazırladı.

8 TEKRARDA BAŞARDI!

Kick boksta en zor vuruşlardan biri olan ‘akrep tekmesi’ni 8 tekrarda başaran Saadet Işıl Aksoy, bu sahneler sonrasında set ekibinden büyük alkış aldı.

Aksoy “ Dövüş sahnesi için 2 ay boyunca çok yoğun bir şekilde kickbox, stage combat, wing chun ve teakwondo çalıştım. Ali Bahçekapılı ve Şahin Karakuş dövüş hocalarımdı, kısa zamanda beni sahneye hazırlamak için yoğun bir antrenman programı hazırladılar. Tam bir aksiyon filmine hazırlanır gibi çalıştım; beslenmemi, hayat tarzımı o dönem ona göre düzenledim ve sonunda içimden bir Jackie Chan çıktı. Yıllardır düzenli spor yaptığım için benim için yorucu olsa dahi çok keyif aldığım, sınırlarımı hayli zorladığım ve bunun sonuna kadar tadını çıkardığım bir süreçti” açıklamasında bulundu.

“SAHNEYİ DUBLÖRSÜZ TAMAMLADIK”

Başarılı oyuncu, “Dövüş koreografisini hocalarımla hem çalıştığım stüdyoda, hem de çekim öncesi çekim mekanında defalarca prova etmiş olmama rağmen, tabii ki çekim sırasında işler biraz değişiyor. Sette üzerimde kostüm, saçım makyajım yapılmış bir şekilde vücudum soğumasın diye sürekli koşuşturup, hareketleri yapıp duruyordum. Set aralarında ben arkada tekmelere çalışıyordum kendi kendime, bir de setin sabah 05.00’da bittiğini düşününce hayli yorucu bir çekim günüydü, ama her türlü aksiyon sahnesine bayıldığım için benim için yine de çok keyifliydi. “Akrep tekmesi” dedikleri oldukça zor bir tekmeyi atmam gerekiyordu, tabi daha setin ilk günleri, Selçuk Aydemir bu konularda benim ne kadar hırslı olduğumu bilmediğinden olsa gerek, sette o tekmeyi atması için bir dublör de bulunuyordu, ama tabii ki sonunda sahnenin hiçbir anında dublör kullanmadan günü tamamladık” dedi.