EN GÜZEL POLİS MEMURU!

 

Sezona damgasını vurmaya hazırlanan ‘Ailecek Şaşkınız’ bu defa çok sürpriz bir isimle geliyor. TR 40 33 Productions yapımcılığında, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği 2 Mart 2018’de vizyona girecek olan, başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı filmde, ikiliye kadın oyuncu olarak Saadet Işıl Aksoy eşlik ediyor. İlk kez bir komedi filminde polis memuru ‘Elif’ karakteriyle izleyici karşısına çıkacak olan Saadet Işıl Aksoy, hikayede Ferhat’ın (Ahmet Kural) hayatını değiştirecek kilit bir rolde oynuyor. ‘Elif’ rolü Saadet Işıl Aksoy için de ayrı bir önem taşıyor. Polis başmüfettişi İnci Aksoy ve emekli baş komiser Anıl Aksoy’un çocuğu olarak polis bir ailede yetişen Aksoy, aynı zamanda ilk kez bir filmde polisi canlandıracak.

“ANNEM BU FİLMDE AĞLAYAN TEK KİŞİ OLACAK”

Annesi İnci Aksoy’un bu filmde çok duygulanacağını hissettiğini vurgulayan Saadet Işıl Aksoy “Polis abiler ve ablalarla oyunlar oynayıp eğlendiğim, telsiz sesinin pek eksik olmadığı, anne ve babamın her an çalıştığına şahit olduğum bir çocukluk geçirdim. Komiser Elif’i oynayacağıma herhalde en çok annem sevindi ve beni polis olarak izleyeceği için çok heyecanlı, herhalde bu filmde duygulanıp ağlayan tek kişi o olacak” dedi. Aksoy, hikayeyi özellikle beğendiği için bu rolü kabul ettiğini belirterek “Daha önce de mesleği polis olan karakterler oynamam teklif edilmişti ama Elif daha önce Türk sinemasında, özellikle komedide gördüğüm hiçbir karaktere benzemiyor. Yardımseverliği, curcunalı ve eğlenceli ailesi, işine bağlılığıyla açıkçası anneme çok benzetiyorum Elif’i, annem de inanılmaz iyiliksever ve mesleği söz konusu olduğunda çok prensipli biridir” açıklamasında bulundu.

“ELİF, HER ŞEYİYLE BENİM İÇİN YAZILMIŞ GİBİYDİ”

Senaryoyu okurken kahkahalarla güldüğünü anlatan Aksoy “Bir süredir “Acaba komedide oynasam nasıl olur?” diye düşünüyordum ki, Türkiye’de komedi söz konusu olduğunda çalışabileceğim en iyi ekipten “Ailecek Şaşkınız” senaryosu geldi. Daha önce hiçbir senaryoyu okurken kahkahalarla gülmemiştim, zaten kağıt üzerinde o kadar iyi yazılmış bir komedi vardı ki! Uzun zamandır bu kadar pozitif, içimi ısıtan bir hikaye okumamıştım. Elif karakterini oynamama ihtimalim yoktu, çünkü okuduğumda her şeyiyle benim için yazılmış gibi hissettim” şeklinde konuştu. Aksoy, filmde yer almanın kendisi için diğer önemli tarafını ise “Bir de benim için çok kıymetli başka bir tarafı var. Bugüne kadar yer aldığım projelerde kadına bakış açısı, projenin ahlakı çok önemsediğim bir nokta olmuştur ve bu senaryoda Elif’in Ferhat’ın hikayesine çok kritik bir etkisi var, o etki benim gözümde bu projeyi çok daha kıymetli hale getirdi. Bu arada filmde birkaç aksiyon sahnem var, onlar sayesinde uzun zamandır içimde olan bir aksiyon projesi yapma hevesimi de biraz olsun almış oldum” sözleriyle anlattı.

“İÇİMDEN BİR CANAVAR ÇIKTI”

Sinemaseverlerin ‘Ailecek Şaşkınız’ da çok farklı bir Saadet Işıl Aksoy’la karşılaşacağını söyleyen ünlü oyuncu “Bu proje ve Selçuk’un etkisiyle daha önce sadece arkadaş çevremde varlığını bildiğim ama kamera önünde hiç ortaya çıkarmadığım bir yanım ortaya çıktı, içimden bir canavar çıktı galiba. Seyirci beni daha önce hiç görmediği şekilde görecek” diyerek çok farklı bir filmin geldiğinin sinyalini verdi.