“DRAM YAPSAK KİMSE BİZİ CİDDİYE ALMAZ”

Coşkulu geçen Avrupa Turnesinin ardından Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrolü paylaştığı, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği ‘Ailecek Şaşkınız’ın Türkiye turnesinin ikinci ayağı Mersin ve Adana ile başladı. 

İlk olarak Mersin’de bulunan Mersin Forum’da binlerce kişiyle buluşan Ahmet Kural ve Murat Cemcir alkışlar ve çığlıklarla karşılandı. Cemcir 

“Yine çok kalabalık Mersin, hazır kalabalık yakalamışken instagram’a koyayım” sözleriyle espri yaparken Ahmet Kural’ın ‘Yaradana Kurban’ şarkısında oynaması herkesi coşturdu. 

Sinemayı çok sevdiğini belirten ve “Sinemayla gördüğümüz değer arttı” diyen Ahmet Kural, hayranlarının tişörtlerini imzaladı.  Cemcir, “Ayağınıza cebinize kalbinize sağlık” sözleriyle tüm gelenlere teşekkür etti. 

‘Kendisine dram oynama hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusu sorulan Ahmet Kural “Dram yapsak kimse bizi ciddiye alıp ağlamaz, o yüzden güzel bir komedi yapacağız” diyerek yeni dizilerini herkesin seveceğini vurguladı. Murat Cemcir de “Hayatımız dram, ne kadar güldürsek o kadar kardır diye düşünüyoruz.  Biz komediyi seviyoruz” dedi.

“BİZ ZATEN OTOBANDA GİDİYORUZ”

Gişeyle ilgili konuşan Cemcir “Umduğumuzdan iyi gidiyoruz, yeni bir şey deneyelim inşallah seyirci teveccüh gösterir diyorduk. Seyirci bizi çok mutlu etti” şeklinde konuşurken ‘ Sesleriniz çok güzel, albüm çıkarsanız o yoldan yürürsünüz’ yorumu üzerine “Biz zaten yürüyoruz, otobanda gidiyoruz. Tali yola sapmaya gerek yok. Ben fotoğraf albümünden bile fotoğraf seçemiyorum” diyerek herkesi güldürdü.

“KEŞKE HER ŞEHİRDEN YAŞAR KEMAL ÇIKSA”

Mersin’in ardından hiç ara vermeden Adana M1 AVM’ye geçen Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i Cinemaximum Sinemaları fuayesinde uzun kuyruklardan oluşan bir kalabalık karşıladı. 

Murat Cemcir “Düğün Dernek’le beraber üç defadır aynı coşkuyla karşılıyorsunuz. Keşke her şehir Adana gibi olsa, her şehirden Yaşar Kemal çıksa” sözleriyle gelen herkese teşekkür etti. Ahmet Kural da “Türk sinemasının beşiği Adana olduğu için burada bulunmaktan çok memnunuz” açıklamasını yaptı.  

Dizilerle ilgili konuşan Kural “Dizi sinema gibi değil, tutunmak çok zor ve meşakkatli. Seyirci de beğenisini her an değiştirebiliyor” diye konuşurken Murat Cemcir “Memleketiniz sıcak. Güneş toprağa yansıyor, topraktan iletken olan Adana insanı enerjisiyle bunu bize yansıtıyor” sözleriyle Adanalılar’a övgü dolu cümleler sarfetti.