BIG BOYZ FESTİVAL’E ÖZEL GÖRKEMLİ KORTEJ!

 

Türkiye’nin ilk ve tek hobi-aktivite festivali ‘Big Boyz Festival’ Alice İstanbul organizasyonuyla ikinci gününde görkemli bir motosiklet kortejiyle başladı. 3-4-5 Kasım tarihlerinde ‘Büyüklere oyuncaklar’ konseptiyle gerçekleştirilen festival için 50 motor, bir ambulans ve bir araç Kadıköy’den Küçükçiftlik Park’a dek sürüş yaptı.

Korteji oluşturan ekipten KTM yetkilisi Arda Ekserciyan “Aramızda stunt rider’lar vardı, yani motorla şov yapan arkadaşlar. 50 motorduk ve konvoydan herhangi bir ayrılma yaşanmadı. Trafik polisleri bizim için yol açtı. Kendi kendine dahil olmaya çalışan motor kullanıcıları oldu. Bu biraz riskliydi, o yüzden onları uyardık. Araç sürücülerinin hepsi selam verdiler. Aramızda uzun yol pilotları da, şehir içinde kullanan sürücüler de vardı. Amaç zaten her kesimden insanı buluşturmak. Sloganımız da ‘Yarışa her zaman hazırız’” sözleriyle etkinlikte yaşanan coşkuyu anlattı.

“AHMET KURAL’IN MUHTEŞEM BİR HAKİMİYETİ VAR”

Festivalin ikinci gününde alanda en çok ilgi gören standlardan biri de Murat Yazıcı’nın sahibi olduğu Enduro oldu. Mirgün Cabas, Erdil Yaşaroğlu, Mine Kalpakçıoğlu, ve Ahmet Kural gibi isimlere motosiklet partnerliği yapan Yazıcı, meraklıların sorularını yanıtladı.

Yazıcı “Motorsikleti kullanarak arazide yol aldığımız Enduro sporu keyifli ve doğayla iç içe bir spor. Gerekli şartlar bir araya geldiğinde güvenli de bir spor. Hem psikolojik manada, hem de bedensel anlamda faydaları var. Her yaş grubu ve cinsiyet yapabilir. Zaten spor stresten uzaklaşma aracı olarak kullanılmamalı. Herkes spor yaptıkça hayatı daha doğru algılayabiliyor ve stresten uzak kalmayı öğreniyor. Strese ilaç değil ama stressizliğin nedeni” açıklamasını yaptı.

Murat Yazıcı, birlikte çalıştığı Ahmet Kural’la ilgili ise Keyifli bir insan. En çok hoşuma giden tarafı halktan biri olması ve halkı çok iyi analiz etmiş olması. Kurallara riayet eden ve çok hızlı gelişen bir sürücü. Motor hakimiyeti çok iyi. Zaten Tüpçü Fikret rolünde motosikleti sürüşüyle tüm Türkiye bunu gördü. Arazide motosiklet kondüsyona dayalı. Fiziken de, karakter olarak da güçlü olduğu için hakimiyet konusunda çok çok iyi. Beraber sürmekten keyif aldığım insanlardan biri” yorumunda bulundu.

‘ERKEKLE OTOMOBİLİ AYIRIRSANIZ MUTSUZ BİR YUVAYLA KARŞILAŞIRSINIZ!’

Big Boyz Sohbetleri kapsamında ‘Büyükler için Oyuncaklar’ konulu bir söyleşi gerçekleştiren Gazeteci Celal Pir de büyük ilgi gördü.

Celal Pir “Çocukken yapamadığımız ne varsa büyüyünce yapmaya çalışıyoruz. Erkeklerin para güç sahibi olduktan sonra çocukluğuna dönmek için yaptıkları otomobille başlar, uçağa kadar gider. Kadınlar güç sahibi olduklarında onu hazmediyorlar, saklayarak gösteriyorlar. Erkekler ise her an ellerindeki varlığın karşılığını etrafa yaymak istiyorlar” dedi. Pir, otomobille erkek arasındaki ilişkiyi de “Otomobille erkek arasında bir ilişki var, hatta cinsellik. Erkek kadın ilişkisinde erkekler kadına bir yere kadar ilişkiyi dengeleyerek gidiyor. Otomobil erkek arasında denge yok. Sahiplenme var. Sevgilin olsa bir yere kadar çeker ama otomobil her zaman çeker” sözleriyle herkesi kahkahaya boğdu. Ünlü gazeteci ayrıca “İnsanlar kendilerinde elde edemeyecekleri her şeyi otomobillerinde deniyorlar yani modifiye ediyorlar. Erkeklerle otomobilleri ayırdığınız zaman mutsuz bir yuvayla karşılaşırsınız” şeklinde konuştu.

‘YUNUS GÖSTERİ MERKEZLERİNDEN UZAK DURUN’

Sudaki İzler programıyla konuşulan işlere imza atan Savaş Karakaş da yaptığı söyleşide “Bu dünyanın dörtte birine mahkum olmak hiç hoşumuza gitmiyor, karalar. 10 senedir Sudaki İzler programını yapıyorum. Karada gördüklerimizdense su altındakiler çok daha insancıl. Ona saygı duyarsanız, o da size saygı duyar. Su bazen ayna oluyor ve bize kendimizi gösteriyor” dedi.

Karakaş, ‘Yapay Resif Projesi’nden ise “Denizler olmasa insanlar açlıktan ölür, bize ait bir denimiz var ama girebiliyor muyuz? Balıkların üreteceğiz alan kalmadı. Biz onlara yuvalamaları için gemiler armağan ediyoruz” cümleleriyle anlattı.

Yunus Parklarına karşı açıklama da yapan Karakaş “Dünyanın en zeki deniz memelileri yunuslar, siz onu denizden alıp havuzlara kapatıyorsunuz. Kesinlikle çok mutsuzlar. Bu canlılar denize ait. Yunus Gösteri Merkezleri’nden uzak durun” dedi.