BASIN TOPLANTISINDA RENKLİ DAKİKALAR!

 

Bana Masal Anlatma ve Kara Bela’dan sonra Burak Aksak’ın yeni filmi ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun’ , 17 Kasım’da BKM yapımcılığında vizyona giriyor. Filmin basın toplantısı önceki gün Uniq BKM Mutfak’ta gerçekleştirildi. Toplantıya filmin başrol oyuncuları Binnur Kaya, Demet Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu’nun yanı sıra yönetmen Burak Aksak katıldı.

Filmde dans hocası Şengül karakterini başarıyla canlandıran Binnur Kaya “Benim için çekimlerin nasıl geçtiği önemli sinema filminde de, dizide de. Çekimler güzel geçtiyse, paylaşımlar güzelse film vizyona hiç girmese de benim için tamamdır. Ama çok merakla bekliyorum” dedi.

Demet Özdemir de heyecanını “Nasıl bir dünya çıktı ortaya bilmiyorum ama gerçekten çok umutluyum. Çok güzel bir süreçti benim için. Çok heyecanlıydık başlarken, bu sefer de çok merak ediyoruz. Bu zamana kadar yapılmamış bir iş oldu. Dans, komedi ve dram var. Çok çeşitleri barındıran bir film” şeklinde aktardı.

“FİLMLE İLGİLİ DUYGUSAL TATMİNİM VAR”

Binnur Kaya, “Çekim sürecimiz harikaydı o yüzden duygusal tatminim var. İş anlamında da çok tatmin oldum, arkadaşlarımla çalışmakla ilgili de öyle. Bir tarafımda da merak var. Burak’ın kafasını ve hayallerinin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorum. Bir de arkadaşlarımın dans sahnelerini… Onlar beni çok duygulandırıyor. Jenerikte dans bölümü başlıyor, coşku olması gerekirken bende duygulanma oluyor” diyerek ekip arkadaşlarına olan sevgisini anlattı.

Rolünden de bahseden Binnur Kaya “Ben filmde dansa aşık ama elinden geldiği kadar yapabilen bir hocayım. Onlarla tanışmamla hayat benim için olağanüstü hal alıyor. Dans dersleri için Kemal Gemici’yle çalıştım. Herhalde 11 yaşında falan zıplamışımdır en son. Demet bana çok destek oldu. Hayranlıkla ona bakıp ne yapacağımı bilemiyordum. Birbirimize bir kıyamama, doyamadan, pamuklara sarmalar durumu vardı. Filmde dans hocasıyım ama onlar öğretmenlerinden çok daha başarılı öğrenciler” diyerek Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu hakkında övgü dolu sözler söyledi.

“DANS PROVALARINDA BİLE ÜÇ KİLO VERDİM”

Yoğun geçen provaları da anlatan Demet Özdemir “Çok küçüklükte başladığım için dansı bünyeme oturttum. Provalarda üç kilo kaybettim ve bayağı sıkılaştık. Para kazanmak için dansa başladım. Benim için bu film büyük şans oldu” dedi.

“DRAMATİK DEĞİL KOMİK BİR KIZIM”

Oyuncu, “Sen Kiminle Dans Ediyorsun’da sadece güleceksiniz dersem yalan olur çok gerçek bir şey izleyeceksiniz. Ben gerçek hayatta dramatik bir kız değilim, eğlenmeyi seven komik bir kızım” açıklamasını yaptı.

Yeni dizisinde farklı bir işle hayranlarının karşısına çıkacağını belirten Demet Özdemir “Tamamıyla tarzımı değiştireceğim bir dizi olacak. Çok farklı bir iş istiyorum, beş yıl oldu romantik komedi yapıyorum. İmaj değiştireceğim ama kilo almak falan bizde çok riskli” şeklinde konuştu.

Özdemir “Oyuncu olmasaydınız hangi mesleği tercih ederdiniz?” sorusuna ise “Kesinlikle avukat olurdum, hukuk okurdum. Konuşmayı çok severdim. Hatta 11-12 yaşlarında ailem sen konuşmayı çok seviyorsun güzel de konuşuyorsun derdi” cevabını verdi.

“İLK DEFA BÖYLE BİR SAÇLA OYNADIM”

‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun’ da Selim rolünü canlandıran Uraz Kaygılaroğlu “Heyecanımız büyük. Merakla filmi izlemek istiyoruz. Burak’ın kafasındakini gerçekleştirebildik mi, onu merak ediyoruz. Hepimiz için zor bir 10 gün” dedi. Kaygılaroğlu “Demet ve dans hocalarımız sağ olsun ben onlara ayak uydurmaya çalıştım. Kalçalarım hiç olmadığı kadar sıkı” esprisini yaparken filmdeki saçlarıyla ilgiliyse “Saçlarımı kestirmek istedim ama Burak Aksak film için böyle kalmasını istiyorum dedi. Uzun saçla yaşamak zor. Ben ilk defa böyle saçla oynadım” yorumunu yaptı.

“GALADAN ÖNCE FİLMİ İZLEMEK YASAK”

Oyuncuların heyecanını galada görmek için filmi kimsenin öncesinde izlemediğini söyleyen yönetmen Burak Aksak “Filmi galada izleme heyecanı çok başka bir şey. Film bittiğinde ben hemen onların yüzüne bakacağım. Duyguyu oradan almak istiyorum. Galaya saklıyoruz heyecanı. Oyuncuların galadan önce filmi izlemesi yasak. 17 Kasım’da da vizyondayız” dedi.

Bunun üzerine sözü alan Binnur Kaya “Filmi izlemedik, göstermiyorlar. Ben tehdit bile ettim” diye yönetmenle şakalaşırken Demet Özdemir’in “Yeni işimden beş kuruş para almayacağım dedim” sözleri kahkahalara neden oldu.

Ortaya çıkan filmden çok mutlu olduğunu vurgulayan Burak Aksak “Çekimlerde daha gergindim. Ne çektik, ne yaptık farkında değildim. Şimdi filmi bitirdik. İçim çok rahat. Çok güzel bir film oldu. Ekibin en rahatı benim çünkü bir tek ben gördüm filmi” diyerek herkese izlemesini tavsiye etti.