’40 ŞARKILIK YEŞİLÇAM RESMİ GEÇİDİ’

Ünlü tiyatrocular Süheyl ve Behzat Uygur’un geçmişten günümüze Yeşilçam ruhunu şarkılar ve mizahi yorumlarla yaşatan gösterileri ‘Yeşilçam Sahnede’ önceki akşam ilk gösterimini Zorlu’da bulunan Eataly adlı mekanda gerçekleştirdi. Süheyl ve Behzat Uygur, Uğur Babaürhan, Müge Zümrütbel, Ömer Yılmaz’dan oluşan oyuncu ve solist ekibine, Serpil Günseli’nin şefliğindeki orkestra eşlik ettiği kabarede ekip seslendirdiği 40 şarkıyla, izleyicileri Yeşilçam’a götürdü.

‘Yeşilçam Sahnede’ ekibi, açılışı ‘Hababam Sınıfı’nın meşhur şarkısıyla yaparken, Behzat Uygur ‘Kah güleceğiz, kah eğleneceğiz, kah hüzünleneceğiz. İnteraktif bir şov yapacağız’ diyerek seyircinin de gösterinin içinde olduğunun sinyalini verdi.

Canlandırmalar sırasında bir kadın karakterine ihtiyacı olduğunu söyleyen Behzat Uygur, kardeşi Süheyl’e bu rolü teklif edince Süheyl ‘Tiyatroda yıllarca kadın oldum, söz verdiniz kadın olmayacağıma’ şeklinde yanıtladı. Bunun üzerine Behzat ‘Bölüm başı 150 bin’ teklifinde bulununca Süheyl Uygur’un ‘Evlen Benimle’ demesi herkesi kahkahaya boğdu. Behzat Uygur’un ‘Biz evlenemeyiz Aysel ama neden evlenemeyiz?’ sorusunu seyirciye sorması üzerine konuklar arasından bir Yeşilçam klasiği olan ‘Durun, siz kardeşsiniz’ sesleri yükseldi.

Söylediği şarkılar arasında ‘Çile Bülbülüm’ de bulunan Behzat Uygur, ‘Allah’ kısmını seyirciye söyletirken ‘Muazzez Abacı 29 defa dedirtti. Biz de rekor kıralım. Sesimizi Kanlıca ‘dan duysunlar’ cümleleriyle coşkuyu yükseltti.

SOSYAL MEDYA GÖNDERMESİ

‘Son Mektup’ şarkısını değiştirerek ‘Biliyorum ayıracak bu son tweet ikimizi, bu son tweet koparacak yıllar süren sevgimizi’ şeklinde değiştirerek söyleyip günümüz sosyal medya ilişkilerine göndermede bulunan ekipten Behzat Uygur ‘Artık mektup falan kalmadı, o yüzden şarkıda güncellemeye gittik’ diyerek espri yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu Yöneticilerinden Ömer Onan’ın da eşi Aslı Onan ile birlikte izlediği ‘Yeşilçam Sahnede’ kabaresi, geceyi alkışlarla bitirdi.

‘Yeşilçam Sahnede’nin biletlerin günler öncesinden tükenirken, yoğun talebi karşılamak için de harekete geçildi. Gösteri 11 Ekim’de ek bir program koyarak yine aynı sahnede izleyicileri ile buluşacak.